Jaki system 32/64 bitowy dla danego procesora?

0

Mam taki procesor : http://sklep.icom.eu/Towar.aspx?pid=35000. Jaki system operacyjny powinienem zatem zainstalować? W jego opisie jest:

Obsługa instrukcji 32-bit: True
Obsługa instrukcji 64-bit: True

Więc chyba nie ma różnicy, czy zainstaluję Windows7 32 bit, czy Windows7 64 bit?

0

64-bitowce działają szybciej.
Tutaj masz opis ze Microsofta (angielski):
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions

0

64 bit. A jeśli masz powyżej 3GB RAM, to tylko 64 bit.

0

amd64 działa szybciej (chociaż wydaje mi się, że kompilatory jeszcze tej architektury nie wykorzystują tak dobrze jak i386, tzn chodzi mi o np przydział rejestrów, w amd64 jest ich dużo więcej, spodziewałem się większego wzrostu wydajności niż to wychodzi w testach), ale zjada więcej ramu niż i386, bo wskaźniki są 2x szersze. Przy 2 GiB ramu 64 bity to pomyłka.

0

Przy 2 GiB ramu 64 bity to pomyłka.

Hmmm? Mam 2 GiB, 64 bity i nie narzekam.

0

To wszystko g**no prawda - 64 bity wcale nie działają szybciej przy normalnym użytkowaniu komputera.

Różnicę można za to zobaczyć np. przy obróbce zaawansowanej grafiki, kompresji filmów, tudzież innych zaawansowanych zadaniach obliczeniowych lub na serwer. I tak, Windows 7 64 bit przy 2 GB ramu to pomyłka, bo to jest za mało ramu - jak Windows 7 to lepiej już 32 bity na takim sprzęcie.

0
MSM napisał(a)

Przy 2 GiB ramu 64 bity to pomyłka.

Hmmm? Mam 2 GiB, 64 bity i nie narzekam.

Do sapera to wystarcza.

Ja mam 4 rdzenie, 8gb ram i ostatnio stwierdzilem ze to malo ;)

0

@egon -
Ja mam system 64 bitowy, 2 rdzenie, 2 GB, obecnie: 2 kopie Visual Studio otwarte, Windows Media Player, Ida, 3 * cmd, VirtuaWin, podgląd obrazów, 6 otwartych folderów i 140 zakładek (a bywa więcej) w firefoxie otwartych jednocześnie. I wszystko działa płynnie. Postawiłeś jakiś serwer że ci nie wystarcza?

edit - no tak, 8 gb ramu czyli 1 gB, faktycznie mało :(

0

Czasem jest tak, że musisz mieć odpalone na raz 2-4 maszyny wirtualne, wtedy 2gb to.. trochę mało.

0

Nie mówię (/pisze) że 2 GB to dużo - ale we w miarę normalnej pracy nie przeszkadza. Pewnie że nie miałbym nic przeciwko i 16GB, ale niech mi ktoś najpierw zasponsoruje :P

0
MSM napisał(a)

ale niech mi ktoś najpierw zasponsoruje :P

A zarobic samemu nie łaska? Echhh pasożyty...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1