[C++] Dalsza nauka

0

Witam!

Uczę się C++ od ponad roku, mam opanowany materiał z obu tomów Thinking in C++ w stopniu bardzo dobrym. Mam jednak jeszcze niedosyt związany z zaułkami STL i bardziej zaawansowanymi mechanizmami języka. Czy możecie mi polecić godne uwagi tytuły? (Książkę Bjarne Stroustrupa czytałem i uważam, że opinie jakoby była swoistą Biblią C++ nie mają podstaw).

Zastawiam się również nad wyborem biblioteki GUI dla C++ lub Pythona.
Atrakcyjnie wygląda Qt z uwagi na dużą społeczność i uporządkowaną dokumentację. Czytając Stroustrupa natrafiłem na bibliotekę FLTK. Jakie są wasze opinie na jej temat?

Dziękuję za pomoc, życzę wesołych świąt i pozdrawiam!

0

Książka opisuje standard z roku 1998, obecnie funkcjonuje o 5 lat młodszy - pytanie czy standard z roku 2003 znacząco zmodyfikował STL?

0

Ja na twoim miejscu olałbym standard z 2003 i zajął się boost'em oraz nowym standardem. "Programowanie w c++ teoria i praktyka" jest to książka oparta już na c++0x.

0

Witam! Czytałem wymienioną książkę i nie widzę tam żadnych nowości względem standardu z 2003 roku.
Olać standard z 2003 roku i zająć się boostem? Nowego standardu cały czas nie ma.
Boost wygląda ciekawie ale nie bardzo rozumiem idee jego powstania. Udoskonalenie STL?

0

rozdziału o wyrażeniach regularnych też nie widziałeś w tej książce? Opisu niektórych aspektów biblioteki boost? Ciągłego nawiązywania x0, że to będzie wyglądać tak, to tak? Jest to na razie jedyna dostępna pozycja, z której wyczytasz dużo o stl i o tym co pojawi się w związku z nią w nowym wydaniu standardu. Więc nie czytałeś jej chyba do końca dobrze :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1