C++ Dany ciąg n elementów

0

Dany jest ciąg n dowolnych liczb naturalnych. Obliczyć liczbę elementów tego ciągu, którego element jest mniejszy od elementu poprzedniego.

0

A po polsku? Chcesz policzyć długość najdłuższego podciągu rosnącego (niemalejącego?)?

0

Nie, jemu chyba chodzi o to, żeby zliczyć elementy o wartości mniejszej, niż jakaś zadana.

0

Chodzi o to, że jak podasz np. 6 liczb naturalnych to sprawdzi, czy podczas wpisywania tych liczb znalazł się element mniejszy od elementu poprzedniego i zlicza

0

aaaa
Ale w takim razie jaki jest problem? Czytasz liczbę. Sprawdzasz czy jest >= od poprzedniej. Jeśli nie to licznik++.

0

Problem pewnie brzmi: napiszcie mi to. ;p

0

Problem w tym że nie wiem jak sprawdzić, że liczba jest mniejsza od porzedniej?

0

Jak to jak? o_O

if(a < b)
  //liczba a jest mniejsza od liczby b
0

okey to wiem ale problem w tym:

int main()
{
int n, a, b;
cin>>n; // liczba elementów ciągu

for(int i=1; i<n; i++) cin>>a>>b;
if(a<b) l++;

cout<<l;
}

Kiedy np. chce 6 elmentów to musze wprowadzać więcej... i w tym jest mój problem, coś w pętli for mam nie tak...

0

To prawda, coś jest nie tak. Jak się programuje to warto używać MÓZGU. A nie klepac bezmyślnie.

#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
  int tablica[2];
  int n,licznik=0;
  cin>>n;
  if(n>0)
  {
    cin>>tablica[0]; //przynajmniej jedną liczbę musimy wczytać
    for(int i=1; i<n; i++)
    {
      cin>>tablica[i%2];
      if(tablica[i%2]<tablica[(i-1)%2])
        licznik++;
    }
  }
  cout<<licznik;
}

0

nie wiem po co zastosowałeś reszte z dzielenia, jak szło zrobić bez tego. Dzięki "MÓZGU"!

0

Po to żebyś musiał pomyśleć żeby zrozumieć ten kod, a nie tylko skopiował go bezmyślnie. Poza tym nie chciałem pisać takiego nieeleganckiego

if(b<a)
{
  licznik++
  a=b;
  cin>>b;
}

:P

0
woopp napisał(a)

nie wiem po co zastosowałeś reszte z dzielenia, jak szło zrobić bez tego.

Pomagasz czy prosisz o pomoc? Jeśli to drugie to więcej pokory by się przydało geniuszu programistyczny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1