Wspólna przestrzeń nazw w artykułach

0

Poczytałem sobie o kopiowaniu treści forum i serwisu przez automaty: http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=122366

I tak mnie myśl naszła, czy nie można by było wprowadzić wspólnej przestrzeni nazw dla tekstów z serwisu? W praktycznie każdym języku mamy pakiety, namespace, czy tym podobne mechanizmy. Dzięki temu można by było w miarę szybko wyszukiwać "nieprawomyślne" w sensie licencji teksty.

Osobiście od dziś zaczynam stosować przedrostek net._4programmers zamiast pl.koziolekweb.programmers.

0

Możesz rozwinąć myśl? Chyba nie złapałem idei.

Chodzi Ci by w kodach źródłowych dodawać linijkę "namespace 4programmers" czy coś w ten deseń? Raczej się nie przyjmie.. no i nie w każdym języku jednak się tego używa (PHP dopiero wprowadza przestrzenie nazw na ten przykład).

0

Chodzi mi o to by utworzyć coś w rodzaju tego o czym mówiłeś - namespace 4programmers. Jeżeli kod będzie się dalej rozprzestrzeniał to będzie wiadomo skąd pochodzi.

0

No można, tylko czy na przykład takim leniwym PHP'owcom chce się przy każdym wywołaniu funkcji dopisywać 4programmers i slasha? Kolejna sprawa że w tym języku są one dopiero od PHP 5.3.0, czyli tak w miarę nowe...

0

imho pomysł chybiony, ale poczytam sobie tutejszą dyskusję w tej materii

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1