Podgląd przed kompilacją

0

Witam . Jestem nowym użytkownikiem tego forum , zaczynam zabawę z C+ i na początek mam pytanie .

Mam źródła napisane w C . Jest to tabela z przyciskami , chciałem ją troszkę zedytować , ale problem w tym żeby zobaczyć efekt mojej edycji muszę skompilować wszystkie źródła , co zajmuje sporo czasu , kompilacja ok. 30min dopiero wtedy moge zobaczyć efekt .
Dlatego mam pytanie czy jest możliwość przed kompilacją zobaczyć graficznie jak to wygląda ??

Dokładnie chodzi mi o to żeby zobaczyć tylko jeden plik źródłowy , który edytuję . Wszystkich plikow jest sporo i trzeba je wszystkie razem skompilować aby uzyskać efekt koncowy , ale mi chodzi tylko o to żeby zobaczyć ten jeden plik czy ramki są równo itp.

Prosze o odpowiedź . Pozdrawiam

0

Za mało informacji podałaś. Wszystko zależy od tego, jak ten projekt jest pisany. Jeżeli cały interfejs został wygenerowany za pomocą jakiegoś narzędzie (czy to wbudowanego np w Visual Studio czy jakiegoś zewnętrznego), to powinna być taka możliwość.

Ale jedno mnie zastanawia. Dlaczego kompilacja trwa aż 30 minut? W jaki sposób kompilujesz?
Skąd masz ten kod źródłowy?

0

to są źródłą linuxa , trzeba kompilować cały system dlatego tyle schodzi .

0

"użytkownikiem", "chciałem" ->"kasia123" :D

A wracając do pytania: nie wystarczy skompilować tylko ten jeden plik źródłowy który modyfikujesz a potem zlinkować wszystko z tymi pozostałymi już wcześniej skompilowanymi?

0

Np. takie cos http://openpli.pli-images.org/browser/trunk/cdk/apps/tuxbox/enigma/src/emuconfig.cpp
jest możliwe skompilowanie poszczególnych pluginów aby zobaczyć jak wyglądają , dopiero potem kompilacja całości ??

0

Zazwyczaj make kompiluje tylko te moduły, które zależą od zmienionego pliku (o ile nie było robione make clean). Jeśli zawsze kompiluje całość, to jest po prostu skopany Makefile.

0

To jeszcze mam jedno pytanko . Chodzi mi o ten plik http://openpli.pli-images.org/browser/trunk/cdk/apps/tuxbox/enigma/src/ppanel.cpp
Jest to rosty panel , w którym zapisane sa komędy jakich można używać w pliku xml . Plik xml pobiera komendy z tego źródła .
Jest mozliwość dodania do tego pliku kodu , dzięki któremu w pliku xml przed nazwą można by dodać małe ikonki ??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1