[HTML] Zmiana odstępu w pionie między <h1> a <p>

0

Jak zmienić w definicji stylu taki parametr, że tekst się obniża po nagłówku: Próbowałem tak:

p
{
   color: black;
   font-family: Verdana;
   font-size: 14pt;
   font-style: normal;
   font-weight: normal;
   text-align: justify;
   text-decoration: none;
   text-indent: 20px;
   line-height: 18pt;
   margin-bottom: 0px;
   margin-top: 0px;
   padding-bottom: 0px;
   padding-top: 0px;
}

h1
{
   color: black;
   font-family: Verdana;
   font-size: 14pt;
   font-style: normal;
   font-weight: bold;
   text-align: justify;
   text-decoration: underline
   margin-bottom: 0px;
   margin-top: 0px;
   padding-bottom: 0px;
   padding-top: 0px;
}

i niestety jak daję w kodzie

<h1> cośtam</h1>
<p>cośtam</p>

to mam i tak duży odstęp w pionie pomiędzy nagłówkiem a akapitem. Co dodać do powyższych definicji aby nie było odstępu w pionie pomiędzy akapitem i nagłówkiem???

0

Kolejny problem to mam taki, że w pewnym tutorialu gość co tworzył tutoriala okazał się na tyle inteligentem od 7 boleści, że według niego wypunktowuje się w taki sposób:

                     <ul style="color: black;list-style-type: disc">
                     <li>opcja1</li>
                     <li>opcja2</li>
                     <li>opcja3</li>
                     </ul>

co jest kompletną bzdurą, bo kropki leżą na linii a nie na środku w związku z czym brzydko wygląda takie wypunktowanie. Jak się w Wordzie wstawia wypunktowanie kropkowe to są one po środku a tutaj leżą. W ogóle nie rozumiem gościa, bo przecież tego nikt nie bedzie stosował, powinien od razu napisac jak to jest z tym, aby kropka była na środku.

0

Co do listy to nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Co Ci nie leży i na jakim środku? :D (chodzi o wyśrodkowanie pionowe, czy poziome? i w stosunku do czego?) I co jest w tym nie tak? Wstawiłem sobie ten kod do przeglądarki i wygląda normalne. W każdym razie jeśli rozwiązałeś sobie ten problem, to mi nie odpowiadaj, bo skoro sobie poradziłeś to to najważniejsze i reszta mnie już nie obchodzi.

Co do odstępu to masz błąd w arkuszu stylów. W regule z selektorem h1 po deklaracji "text-decoration: underline" brakuje Ci średnika. Przez to następna (tzn. następna wg Ciebie) deklaracja nie działa. Pech chciał, że to akurat margin-bottom, które ma wyzerować odstęp za h1...

0

To, w jaki sposób są wyświetlane kropki w wypunktowaniu (czy wyśrodkowane pionowo względem linii tekstu, czy wyrównane w inny sposób) chyba zależy już od przeglądarki...

A jak nadal uważasz, że wszyscy piszący tutoriale do debile, to ucz się stąd:
http://www.w3schools.com/

A jeśli i ich nazwiesz debilami, to żal mi Ciebie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1