Czy C++ jest tylko dla linuxa

0

Witam
Temat specjalnie tak napisany, a do czego zmierzam- otóż przegladałem ostatnio ogłoszenia pracy dla programistów C++ i wszędzie była wymagana znajomość Linux'a. Mam wiec pytanie czy w firmach w których pracujecie C++ wykorzystuje się do pisania dla linuxów a dla Windowsa nie?

0

Coś w tym jest. Tzn. na Windows coraz częściej robi się w .NET - Microsoft mocno wspiera tę platformę i traktuje ja jako docelową do pisania aplikacji na ten system. Tymczasem Linux to głównie C (system + większość bibliotek) i C++ (np. KDE).
Każdy producent systemu operacyjnego, promuje jakąś konkretną technologię budowania aplikacji - np. Mac OS X / iPhone ma Cocoa na bazie Objective C, Google Android poszedł mocno w Javę, na Symbiana pisze się chyba wyłącznie w C++.

Właśnie - C++ się trzyma b. mocno na Symbianie - myślę, że pracę powinno dać się w miarę łatwo znaleźć.
U nas w firmie C++ w ogóle się nie używa z wyjątkiem aplikacji na Symbiana. Po prostu w większości zastosowań wybór tego języka nie jest uzasadniony. A. możesz jeszcze szukać w gamedevie - tam jest bardzo popularny i pewnie jeszcze długo będzie.

0

tak oczywiscie, pod windowsa pisze sie w c# i asemblerze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1