masochistyczny Linux

0

Tak sobie czytam http://osnews.pl/realtimekit/ i komentarze mnie zgięły... wszyscy mają problemy z najbardziej podstawowymi rzeczami, developerzy robią najbardziej idiotyczne błędy, wszyscy się cieszą z nowego ,,rozwiązania" problemu który w windowsie w ogóle nie istnieje.
I każdy uznaje to za normalność...
Ja się pytam - jeśli ktoś tutaj używa linuksa, to po co się tak męczy? Tylko bez bzdur o większym bezpieczeństwie - ostatnio linux ma o wiele więcej dziur.

0

Czy ktoś Ci każe używać Linuxa ? Używaj Windowsa i ciesz się, że działa Ci tak wspaniale i bezpiecznie. I śmiej się z tych "głupich linuksowców".

P.S.

To, że ma wykrytych więcej dziur, wcale nie oznacza, że Windows jest bezpieczny. Ponadto liczy się, to jak istotne są te dziury, oraz jak szybko zostają naprawione.

0

Szczerze mówiąc jak zacząłem się uczyć programowania systemowego na Linuksa, to mam coraz mniejszy szacunek do tego OSa... Inaczej kwestia wygląda na Uniksie. Więcej nie będe mówił, bo zaraz się jakiś flame z tego wywiąże ;p

0

Takie same problemy istnieją i w winzołzie. W przeciwieństwie do linuxa zamiatane są one pod dywan w kwaterze w Redmond. Podstawowa różnica pomiędzy Windą, a Linuxami w tym przypadku polega na tym, że jeżeli powstaje problem to cała społeczność uczestniczy w procesie jego naprawy i każdy ma wpływ na końcowy wynik. W windzie jak są problemy z wydajnością to ci Blamer będzie mówił, że można je rozwiązać uruchamiając maks 3 programy i M$ nałożyło odpowiednią blokadę na system byś nie popełnił błędu i nie uruchomił więcej.

//ps. dlaczego wdajemy się w dyskusję z trolem?

0

wiesz... o ile ja pamietam to i na windowsie przycina multimedia gdy maszyna ma duze obciazenie :P

siedze 7 lat ponad na *nixach i jakos na windowsa nie zamierzam zmieniac bo i poco jak do grania wybralbym pewnie konsole a na wiecej rzeczy mi ten os niebardzo pozwala, potrzeba win? - uruchamiam virtualboxa.

0

Blamer

Ballmer

@temat : bo linux mi się nie zacina : [

//ps. dlaczego wdajemy się w dyskusję z trolem?

amen ; p

bo i poco jak do grania wybralbym pewnie konsole

Na PS3 możesz miec konsolę z linuxem ;]

0

Nie dyskutować z trolem.

Po pierwsze, nieprawdą jest jakoby ten problem nie istniał w Windows: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11688&Microsoft+obiecuje+mniej+zacinania+dzwieku+w+Windows+7 po drugie w przypadku jednego systemu jak i drugiego takie problemy ma ~1% jego użytkowników.

Co do reszty nie bede komentować, używaj sobie człowieku Windows jak tak wolisz i nie siej flame'ów na forum nie piej o "obalaniu mitów" jak nie masz pojęcia o czym piszesz. Jakiekolwiek wnioski mógłbyś wygłaszać po gruntownym poznaniu obu systemów, a ty nie znasz ani jednego ani drugiego, więc nie wiem po co wypisujesz podobne bzdety, chyba ze do perełek chcesz trafić.

Pomijam już że całe to PulseAudio to crap bo nie o tym mowa.

0

Obydwa systemy mają swoje "walety i zady". Amen. Dyskusja o tym nie ma sensu, bo każdy zacznie udowadniać, że to jego system jest lepszy...

0

Dziwie się że nie pojawił sie jeszcze żaden, oburzony pominięciem, wyznawca Mac'a :P

0

Kolejna dyskusja o wyższości pralki nad lodowka.... 2 rozne systemy i kazdy z nich sluzy do czegos innego, kazdy ma wlasne, niepowtarzalne bledy ;)

0

A ja w ogóle nienawidzę komputerów, wolę lodówki. W nich nie ma takich problemów!

0

No jak to nie ma? Ja ostatnio mialem problem z lodowka! Chcialem ja rozmrozic i woda splynela nie tedy co miala... czyli na podloge. Myslicie, ze warto zglosic tego bug'a do producenta?

0
Shalom napisał(a)

Dziwie się że nie pojawił sie jeszcze żaden, oburzony pominięciem, wyznawca Mac'a :P

Bo mac to komputer dla lansujących się zbo... ekhm, postępowych jewropejczyków... (oraz małej grupy profesjonalistów np. DTP)
A to nie forum Biedronia.

0
wasiu napisał(a)

No jak to nie ma? Ja ostatnio mialem problem z lodowka! Chcialem ja rozmrozic i woda splynela nie tedy co miala... czyli na podloge. Myslicie, ze warto zglosic tego bug'a do producenta?

Czy lodówka jest oryginalna?
Miałeś zainstalowane wszystkie uaktualnienia?

0
somekind napisał(a)

Miałeś zainstalowane wszystkie uaktualnienia?

Do tego problemu nie ma uaktualnień, trzeba zainstalować dodatkowe paczki zwane "miseczka" na niższej warstwie architektury. To ponoć zapobiega wszelkim wyciekom. Ale z drógiej strony ich brak to standardowy problem noob'ów, fakt że po pierwszym razie się tego uczą, no ale cóż :d , tak czy siak wyciek danych nastąpił. [green]

0

Wyzszosc pralki nad lodowka przejawia sie w najprostszy mozliwy sposob: w pralce masz okienko i wiesz czy po zamknieciu swieci sie w niej swiatlo, a w lodowce nie wiadomo.

0

Wiadomo, że nie - nie gadaj, że nigdy Cię nie zamknęli w lodówce ;P. Wiadomo, że pralka jest gorsza - nawet nie ma światełka :P.

0
flabra napisał(a)

Wyzszosc pralki nad lodowka przejawia sie w najprostszy mozliwy sposob: w pralce masz okienko i wiesz czy po zamknieciu swieci sie w niej swiatlo, a w lodowce nie wiadomo.

To wywal lodowke, zamrazaj jedzenie w pralce ;p

0
Fanael napisał(a)

Wiadomo, że nie - nie gadaj, że nigdy Cię nie zamknęli w lodówce ;P. Wiadomo, że pralka jest gorsza - nawet nie ma światełka :P.

Ale ma okienko ! ;]

0

Myślę, że w lodówce open source problem z okienkiem już został rozwiązany ;)

user image

0
flabra napisał(a)
Fanael napisał(a)

Wiadomo, że nie - nie gadaj, że nigdy Cię nie zamknęli w lodówce ;P. Wiadomo, że pralka jest gorsza - nawet nie ma światełka :P.

Ale ma okienko ! ;]

OT, ale historia prawdziwa: robiłem kiedyś jako hostessa, ekhm... sprzedawca w media markt na dużym agd. I pewnego razu przyjechała zmywarka z przednimi drzwiami z pleksi, żeby można było obserwować jak ta zmywarka tam w środku działa (taki rodzaj promocji). No i ludzie pytali, czy takie przeźroczyste można kupić, bo chcieliby mieć taką w domu - mogli by patrzeć jak się zmywa*.

Flabra z tym okienkiem trafił w samo sedno - jest to najbardziej pożądana funkcjonalność w KAŻDYM sprzęcie agd, taki killer ficzer.
Aktualnie trwają prace nad suszarkami do włosów z okienkiem do obserwacji grzałki i odkurzaczy z widokiem na zawartość worka ;)

(*) podejrzewam, że byli znudzeni monotonią fabuły i powtórkami w pralkce :P

0

Flabra z tym okienkiem trafił w samo sedno - jest to najbardziej pożądana funkcjonalność w KAŻDYM sprzęcie agd, taki killer ficzer.

Dlatego zdarzaja sie juz nawet przezroczyste kompy
user image
dzieki temu uzytkownik moze patrzec co sie dzieje, czy przypadkiem gdzies sie jakis wirus nie ukrywa ;)

0

Ale to wyglada bardziej na masochistycznego linuksa niz na windowsa.

0
cyriel napisał(a)

dzieki temu uzytkownik moze patrzec co sie dzieje, czy przypadkiem gdzies sie jakis wirus nie ukrywa

Raczej czy szef nie nadchodzi/czy koleżanka z końca biura ma/nie ma na sobie bielizny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1