Ankieta - wdrażanie strategii internetowej

0

Cześć
Myślę, że ten dział będzie dobry na ten temat :) Brat potrzebuje na uczelnię przeprowadzić ankietę na temat wdrażania strategii internetowej w firmach. Potrzebuje informacji, których udzielić mogą mu webmasterzy, którzy robili i zajmowali się stroną dla danej firmy. Gdyby ktoś z was mógł odpowiedzieć na te pytania, byłbym wdzięczny.
Odpowiedzi można wpisać tutaj, albo przesłać mi na maila: pako1337 at gmail.com Gdyby z jakichś przyczyn nie można było odpowiedzieć na jakieś pytanie (bo ja wiem, tajemnica służbowa? ;) ), to prosiłbym o jego pominięcie.
Z góry dzięki za pomoc :)

Wdrażanie strategii internetowej w firmie

1.Charakterystyka firmy:

Nazwa firmy
Adres witryny internetowej:
Siedziba firmy, misja – generalny kierunek działania firmy
Wizja – stan do którego firma chce dążyć
Cele – te które chce osiągnąć po wdrożeniu

2.Sformułowanie założeń biznesowych dla witryny

3.Wybór wykonawcy witryny (projekt własny, outsourcing)
Jakie były kryteria wyboru.
Jeśli projekt własny to czy firma dysponowała odpowiednią kadrą, zatrudniono odpowiedną osobe, przeprowadzona szkoleniia?
Jeśli outsorcing to jaki zakres prac, co obejmował, ekspolatacja.

4.Wybór domeny:
Czy domena kupiona przez firmę osobno, czy u dostawcy hostingu, czy były problemy z wyborem domeny (możliwości zapisania się na domeny).
Postać tej domeny, gdzie została zarejestrowana, koszty związane z jej dostaniem, na jaki czas.

5.Wybór lokalizacji witryny:
Krytria wyboru lokalizacji.
Czy na własnym serwerze (koszt, osoby odpowiedzialne za strone, jakie zabezpieczenia), czy hosting (od kogo dostawa, koszt, bezpieczeństwo, obsługa).

6.Pozycjonowanie i promocja witryny
Pozycjonowanie.
Jak była witryna wprowadzana do sieci (miękkie – serwis udostępniony bez marketingu, czy twarde – akcja marketingowa przed uruchomieniem, jeśli twarde to jakie działania marketingowe podjęto)?

7.Testowanie i optymalizacja witryny:
Spełnienie wymagań użytkowników.
Przebieg aktualizacji treści (osoba odpowiedzialna, jak często przebiega).
Analiza ruchu na witrynie (profile użytkowników, opłacalność witryny, ruch na witrynie, jak monitorowane są te parametry (na własną ręke, google analitics, przykład statystyk)).

8.Kwestie bezpieczeństwa
Jak zostało to rozwiązane w firmie, jakie sposoby zabezpieczenia - szyfrowanie, autoryzacja, uwierzytelnianie, antywirusy, firewale?
</quote>

0

Nie łatwiej byłoby zrobić taką ankietę np. przy użyciu http://www.ankietka.pl?
Łatwiej udostępniać respondentom, łatwiej potem analizować wyniki.

0

Zastanawiam sie, ile glosow otrzymasz, bo wlasciwie kazde z pytan zahacza o tajemnice sluzbowa, ktora - jak sam wspomniales - bedzie ogromna przeszkoda w udzielaniu odpowiedzi.

0

No nie wiem, brat prosił, ankietę wrzuciłem, więc względem brata jestem czysty. Jednocześnie też mam świadomość, że z ilością odpowiedzi szaleństwa nie będzie.
Ba, ja bym tam nawet powiedział: wpiszcie przykładowe odpowiedzi, takie logiczne. Ale wtedy, jak mniemam, problem będzie z udzieleniem odpowiedzi na pytanie pierwsze o adres strony.

Co zaś do ankietka.pl czy cuś, zadanie brata zapewne na tym właśnie będzie polegało, żeby sobie to analizować na rzecz jakiegoś tam projektu na zaliczenie czy czegoś. A na własną obronę mam, że nie miałem bladego pojecia o istnieniu takiego serwisu ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1