[delphi] zdarzenia myszy z poza forma

0

Od kilku godzin szukam po googlach, forach itp i nie <ort>umie </ort>znalezc, poszukuje funkcji ktora podaje <ort>wspolzedne </ort><ort>myszy po kliknieciu poza ort!, tak jak jest GetCursorPos tylko ze odnoszace sie do klikniec.</ort>

0

hook na klikniecie

0

a mozna prosic tak nieco jasniej gdyz probowalem zrozumiec hooki i <ort>nie zbyt </ort>mi to wychodzi

0

Nie wiem czy dobrze sprecyzuje moj problem, mam nadzieje ze bede zrozumiany. Chce sobie zrobic przejsciowke do Flasha na prawy przycisk myszy. Zalozylem HOOka na klikniecie prawym przyciskiem myszy, w momencie tego klikniecia program symuluje wcisniecie wybranego guzika na klawiaturze, ale jest pewien problem a mianowicie rozwijane menu po kliknieciu w mysz. W tym momencie rozwija mi sie menu i z mojej przejsciowki nici, okna flasha juz nie jest aktywne i wcisniecie guzika nie dociera do flasha. Czy mozna w jakis sposob wylaczyc rozwijanie tego menu, albo <ort>w ogóle </ort>sprawic aby moj program lapal komunikat klikniecie prawym przyciskiem i blokowal go przed dojsciem do windowsa?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1