MySQL+polskie znaki

0

Witam,

Jest kilka postów na ten temat ale jakoś nie udało mi się rozwiązać mojego problemu. A jest on taki:

Łączę się z bazą zdalną i jest ok ale jak dodaje jakiś rekord to polskich liter brak jakieś ??? albo coś innego

Zmieniałem już ustawienia latin2 na utf8 na różne sposoby i 'SET CHARACTER SET latin2' też sobie w programie wstawiłem ale nadal żle wyświetla dane w PHPmyAdmin
Próbowałem też zamienic string ktry wysyłam na utf8 ansitoutf8() ale nic to tez nie dało

Działam na Zeos komponencie

Nigdzie tam w ustawieniac tych komponentów sie nic nie ustawia?

Pozdrawiam

HELP!!

0

a czy jak pobierasz dane via zeos jest OK ?

Generalnie phpmyadmin kiepski jest jesli chodzi o kodowania (przynajmniej mi n ie udalo sie go zmusic do prawidlowej wspolpracy z ronymi kodowaniami - ale sam kod ktory dodawal pobieral dzialal ok).

0

A tu mnie złapałeś :)

Właśnie spóbowałem pobrać dane z bazy i co się okazało tam gdzie miałem zadeklarowane typy w bazie jako integer to wyświetla ok ale wszystkie dane typu text pokazuje jedynie napis (memo) że nawet nie wiem jak on te dane pobiera. O co chodzi z tym memo??

Tego się nie spodziewałem ze z wyświetleniem danych w dbgrid będę miał problemy :)

Poszukałem i znalazłem ale tak trochę na łatwiznę poszedłem zamieniłem TEXT na VARCHAR w bazie tylko małe ale jedno moje pole będzie chyba dłuższe od 255 znaków

Jest jeszcze jeden sposób:

procedure TForm1.DBTableDataGetText(
  Sender: TField;
  var Text: String;
  DisplayText: Boolean);
begin
  Text := Copy(DBTableData.AsString, 1, 50);
end;

tylko nie wiem gdzie to wsadzić mam takie komponenty : ZConnection1, ZQuery1, DBGrid1, DataSource1 a tam jest mowa o jakiejś Table a ja tego nie mam na formie.

0

potestuj przyklady najprostsze do zeosa czytajace pola TEXT ...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1