Luxoft nieformalna umowa o zablokowaniu konkurencji

0

Opinie na temat firmy luxoft są podzielone (Goldenline, Absolvent mają raczej dobre opinie, natomiast gowork słabe) i chciałbym zapytać czy ktoś z tego forum spotkał się z następującym problemem.

Natrafiłem na http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,270678

"Musicie także pamiętać, że idąc do pracy jako kontraktor przez Luxoft wpadacie w sidła układów rekrutacyjnych. Jeżeli spróbujecie wysłać CV-kę do którejkolwiek z firm będących klientami Luxoftu (UBS/CS/DB i inne) to i tak was nie zatrudnią póki Luxoft nie wyrazi zgody. I tak, jest to nielegalne bo nie macie nigdzie umowy w zakazie konkurencji, ale to część nieoficjalnej zmowy, która panuje na rynku."

Czy tak faktycznie jest? Mogą z tego wyniknąć jakieś problemy ze znalezieniem pracy w późniejszym okresie?

0

Podobno jakiś czas temu (możliwe, że nadal) w Dolinie Krzemowej była taka zmowa między potentatami -> chodziło o to, żeby przez wykluczenie podbierania sobie pracowników zatrzymać wzrost płac, który nie pasuje księgowym.

1

Nie chodzi tu o żadna zmowe ani nic nielegalnego. Umowa jest pomiędzy firmami docelowymi oraz kontraktorskimi, żeby firma docelowa nie mogła przez jakiś czas zatrudnić bezpośrednio kontraktorskimi. Bo w umowie maja ustalona cenę takiej operacji.
Z podobnych względów jeśli jedna firma kontraktorska coś zaproponuje gdzieś to inna niż nie może. Wynika to z umów o nie podbieraniu sobie pracowników.

0

@Shalom, ma rację. Prawdziwy problem tego aspektu jest taki, że większość firm kontraktorskich nie informuje kandydata o przedstawieniu jego kandydatury konkretnemu klientowi. Co może skutkować tym, że za pół roku ktoś chce się zatrudnić w jakiejś firmie a tam się okazuje że ma bana bo pół roku temu jakiś outsourcing proponował jego kandydaturę ale akurat wtedy odpadła na etapie przeglądania CV.

0
Krwawy Mleczarz napisał(a):

@Shalom, ma rację. Prawdziwy problem tego aspektu jest taki, że większość firm kontraktorskich nie informuje kandydata o przedstawieniu jego kandydatury konkretnemu klientowi. Co może skutkować tym, że za pół roku ktoś chce się zatrudnić w jakiejś firmie a tam się okazuje że ma bana bo pół roku temu jakiś outsourcing proponował jego kandydaturę ale akurat wtedy odpadła na etapie przeglądania CV.

Bez przesady. Na poczatku najczesciej wysyla sie CVke generyczna bez nazwiska, wiec klient nie ma fizycznie szansy wiedziec co to za gosc. Po drugie - jesli odpadles na etapie przegladania CVek... to nie sadze, ze klient zdecyduje sie zatrudnic Ciebie bezposrednio. Problem zaczyna sie dopiero jak pojdziesz pracowac do danego klienta, sam proces raczej nie wyklucza Cie z pozniejszej rekrutacji.

0

Eeee nie ma chyba zadnych banow, albo nie kosztuja duzo - firma (tu np UBS) nie moze bezposrednio zaproponowac Ci pracy. To jednak nie "ban" - jesli sam sie do nich zglosisz to moga Cie zatrudnic. Jesli jestes dobry to najwiekszy problem jak Ci maja przekazac ze chca Cie zatrudnic - bo oficjalnie tego nie moga zrobic.

0

Słyszałem, że np. w Katowicach gdy IBM wchodził kilka lat temu, to dogadali się z bankiem ING Bank Śląski, że nie będą podbierać sobie pracowników. Tylko jakimś cudem ludzie przechodzili z jednej do drugiej wte i wewte :)

0

Jest to prawda, dlatego odradzam. Luxoft wysyla Twoje CV i zgłasza Twoje kandudatury do swoich klientów przez co masz zablokowana prace u konkurencji. Nie jest to blokada "Ciebie" tylko zabezpieczenie na poziomie kontraktów dwóch firm i dlatego firmy wolą nie ryzykować.
Niedawno ściągałem kolegę z Luxoft-u do mojej firmy i niestety pomimo, że z samego outsourcingu i luxoft-u firma w której pracuje nie korzysta od ponad roku to wciąż nie może zatrudnić ludzi, którzy są w luxofcie. Obowiązuje zakaz przez ustalony okres.

0

Ta sytuacja nie dotyczy jedynie Luxoftu, ale wszystkich firm outsourcingowych oraz agencji pracy. Dlatego lepiej z nimi nie współpracować, jeśli ma się zamiar szukać pracy w firmach działających w Polsce.

0

Rozmawiałem z kilkoma osobami, które twierdzą, że są zorientowane w temacie, że jedynie w oddziałach bankowych są takie sytuacje. Natomiast jeśli chodzi o resztę to nie powinno być takich problemów. Istnieje tylko pewna umowa, według której nie powinno się wysyłać ofert pracy w trakcie zatrudnienia w luxoft.

0

Z doświadczenia wiem, że nie dotyczy to tylko banków, ale innych firm IT również.

0

oburzające

0

Jak się to wszystko ma do tego co można np. przeczytać tutaj?
http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/16873717,zakazane-porozumienia-czyli-jakie-dzialania-przedsiebiorcow-moga-byc-uznane-za-ograniczenie-konkurencji.html

W tym sensie chcecie uderzać bezpośrednio do pracodawcy a Was nie przyjmują bo są jakieś porozumienia = ograniczenie konkurencji??? I jak się do tego mają umowy o nie podkupowaniu pracowników?

1

Nie no wszędzie tak jest i ma to sens:

  1. Forma outsourcingowa szuka i rekrutuje kontraktorów i nie chce żeby firma "docelowa" im ich od razu podkupiła, a przynajmniej nie za darmo. Stąd też zwykle firma docelowa może przejąć kontraktora po ~roku albo za odpowiednią opłatą.
  2. Firmy korzystające z outsourcingu nie chcą żeby firmy outsourcingowe podkradały sobie tego samego pracownika, szczególnie takiego który już u nich pracuje. Generalnie chcesz zeby ci znaleźli kogoś nowego, a nie żeby ci "znaleźli" kogoś kto już u ciebie pracuje ;] Więc jeśli programista jest związany z jedną firmą outsourcingową, to automatycznie przez pewien czas nie może być proponowany przez inną firmę. Jedyny problem tego rozwiązania polega na tym, że wystarczy że cię "zaproponują". Nie musisz dla nich pracować a i tak będziesz przez nich "zablokowany".
0

Takie umowy są, ale często firmy się dogadują bo jeśli pracownik ma całkowicie zmienić swoje plany to wtedy tracą obie strony; kontraktownia i firma docelowa tracą człowieka.

Znam jeszcze jeden ciekawy przypadek: Pracownik outsourcingu był wydelegowany do kolejnej firmy outsourcingowej (bo pierwsza firma nie miała projektów) a ta wysłała go do banku :) Jak chciał podwyżkę to zaproponowali mu przejście na stałe do firmy nr 2 :)

0

Z tego,co wiem, to powyzsza sytuacja z outsourcowaniem outsourcingu to norma dla umowy miedzy Astek a HP :]

0

Pytanie czy te wszelkiej maści firmy outsorcingowe czy tam pośredniczące podpisują z Wami porozumienia, w których to na piśmie zobowiązują się do zapewnienia Wam kolejnych kontraktów, tak żebyście nie musieli później ich szukać? Byłby to sprawiedliwy układ. A nie coś takiego że umowy są pod nich a Wy radźcie sobie sami :-)

Jestem związany z pewną firmą umową o dzieło i co za tym idzie muszę się wywiązać z realizacji projektu w założonym terminie końcowym (dotyczy to też kamieni milowych). Co będzie później po zakończeniu realizacji to nie wiem. Już z samej umowy wynika, że nie mogę sobie tak olać sprawy (i nie chodzi tu tylko o kary umowne), dostałbym świetną propozycję od HH na 2 - 3x więcej a i tak nikt z HH by nic nie wskórał.

Jak jest na kontraktach? Też są dla przykładu umowy rezultatu? No bo to trochę niepoważne uciekać do konkurencji w połowie realizacji projektu albo w kluczowej fazie, żądając przy tym więcej i strasząc odejściem.

0

Po to powstały goworki zeby ludzie mogli otwarcie pisać co mysla. Na GL i podobnych opinie pisza lizusy bo to jawne. Poczytaj pozytywne opinie o luxoft. Wygladaja jak pisane przez jedna osobe.

A co do luxoft to ze znaczacej wiekszosci opinii w necie wynika zeby omijac. Tak samo jak popytasz znajomych.

feni000 napisał(a):

Opinie na temat firmy luxoft są podzielone (Goldenline, Absolvent mają raczej dobre opinie, natomiast gowork słabe) i chciałbym zapytać czy ktoś z tego forum spotkał się z następującym problemem.

Natrafiłem na http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,270678

"Musicie także pamiętać, że idąc do pracy jako kontraktor przez Luxoft wpadacie w sidła układów rekrutacyjnych. Jeżeli spróbujecie wysłać CV-kę do którejkolwiek z firm będących klientami Luxoftu (UBS/CS/DB i inne) to i tak was nie zatrudnią póki Luxoft nie wyrazi zgody. I tak, jest to nielegalne bo nie macie nigdzie umowy w zakazie konkurencji, ale to część nieoficjalnej zmowy, która panuje na rynku."

Czy tak faktycznie jest? Mogą z tego wyniknąć jakieś problemy ze znalezieniem pracy w późniejszym okresie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1