php czy java?

0

Zastanawiam się nad technologią którą wybiorę. Interesują mnie 2 wymienione. Co doradzicie? W której technologii łatwiej znaleźć pracę? W javie pewnie są zarobki większe.? Zapraszam do dyskusji :)

0

Nie kieruj się zarobkami przy wyborze języka, lecz tym jak tobie on podchodzi. Nawet bym na Twoim miejscu skusił się na języki typu Python czy Ruby.

1

Na twoim miejscu zacząłbym od Pythona. Dobrze jest znać jakiś język skryptowy, a python jest bardziej poukładany niż php. Ja od php zacząłem, ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to byłby python. Jeżeli to już Twój któryś z kolei język to zastanów się gdzie chcesz trafić, bo z tego co zauważyłem jest pewna zależność, a mianowicie Python -> start up, a Java -> korpo.

Ale tak jak powiedział Madaoo nie kieruj się zarobkami, bo się zaje...sz w robocie. Nie wyobrażam sobie uczyć się technologii która mi się nie podoba.

0

Java, bo większe zarobki. Java bo nie uczy złych nawyków. Java bo łatwiej o ciekawszy (względne, co kto lubi) projekt. Java bo łatwiej o lepiej utrzymany projekt (ale ruch tragicznie utrzymanych też jest na peczki).
Nie napisalas który lubisz, znasz... Więc innych kryteriów nie podaje, ale warto wcześniejsze posty też przemyśleć. Z tym, żeby się uczyć Javy, nie musisz się wcześniej uczyć niczego innego, możesz od niej zacząć. Owszem język skryptowy się przyda, ale możesz to ogarnąć potem. Do tego nie wiesz który się przyda w konkretnej firmie.

0

A ile może zarabiać programista php z 2 letnim doświadczeniem w lublinie?

0

Ja to już bym wybrał Scale, już nie ma w niej tej nauki niepotrzebnych apletów co w Javie, albo Django czy Ruby on Rails. Chociaż PHP 7 nie jest najgorsze i duże zapotrzebowanie w Polsce na programistów PHP.

0

Jeżeli będziesz dobrym, ponad przeciętnym programistą to zarówno zarobki będą dobre w PHP jak i Javie.

A ile może zarabiać programista php z 2 letnim doświadczeniem w lublinie?

Czemu pytasz o programistę z 2 letnim doświadczeniem, skoro nie masz 2 letniego doświadczenia wnioskuję na podstawie Twojego pierwszego wpisu?

0

No dobra sory. Ale da rade wyciągnąć 5000 brutto po np 1 roku doświadczenia?Mówię o php :)
W lublinie... ;)

0
shisui napisał(a):

No dobra sory. Ale da rade wyciągnąć 5000 brutto po np 1 roku doświadczenia?Mówię o php :)
W lublinie... ;)

Przede wszystkim najpierw to musisz takie doświadczenie zdobyć, o ile Ci ktoś da taką szansę. Na Facebooku w grupie PHPers Jobs są często oferty pracy w tym przedziale albo i lepiej płatne, pewnie i w Lublinie coś by się znalazło, tylko że najczęściej z tego co można zaobserwować to oferty dla ludzi doświadczonych ze znajomością Symfony 2. Mówimy tu o kilku latach doświadczenia a nie o czymś takim że dopiero zaczynasz, bo w tym przypadku to raczej na więcej niż minimalna bym nie liczył.

0

Doświadczenie != doświadczenie
Możesz przez ten rok kodować po pracy 3/4h dziennie, ogarnąć ze dwa frameworki trochę liznąć TDD, wzorców projektowych, przeczytać kilka książek technicznych, znaleźć jakiegoś guru i się od niego uczyć, napisać jakiś własny system, albo podjąć taką próbę, a możesz też popracować godzinkę w weekend i od czasu do czasu walnąc jakiegoś posta z SQL Injection na forum.

Spróbuj się podczepić na jakiś staż nawet HTML + CSS, możesz nawet kawe podawać, ale żebyś przebywał między programistami to w końcu Cie dopuszczą do kodu. Później będzie już tylko lepiej o ile będziesz się starał. W ten sposób szybciej się rozwiniesz.

Jeżeli będziesz dużo programował to dostaniesz i 5 netto po roku w jakiejś Warszawie , Krakowie, czy innym centrum IT. Ważne jest miasto, bo w miejszych miejscowościach często senior zarabia tą 5.

Chętnie się podzielę tym jak ja się uczyłem jeżeli chcesz.

0
drorat1 napisał(a):

...bo w tym przypadku to raczej na więcej niż minimalna bym nie liczył.

Grubo :)

0
shisui napisał(a):

Zastanawiam się nad technologią którą wybiorę. Interesują mnie 2 wymienione. Co doradzicie? W której technologii łatwiej znaleźć pracę? W javie pewnie są zarobki większe.? Zapraszam do dyskusji :)

A tak ogólnie to ile godzin dziennie programujesz i jakie masz doświadczenie zawodowe ?

0

Sporo ogarniam programowanie ostatnio mam kilka miesięcy zdalnego experienca. Dla jakich programistów jest najwięcej ofert na rynku?Wg was?

0

Ale ciekawią mnie wasze osobiste doświadczenia :) Bo na dzień dzisiejszy najlepiej mi leży php. W javie szkoli się chyba najwięcej osób co nie? Zapraszam do dyskusji. :)

0
shisui napisał(a):

Sporo ogarniam programowanie ostatnio mam kilka miesięcy zdalnego experiencadoświadczenia. Dla jakich programistów jest najwięcej ofert na rynku?Wg was?

Najwięcej jest dla : dobrych/doświadczonych/zmotywowanych/wszystko powyższe.
A poza tym - za dużo czasu spędzasz pytając ko zarobi więcej, kto ma więcej ofert.

Usiądź i pisz, pracuj, a przede wszystkim w tym co lubisz. Ja uwielbiam pisać coś mającego zastosowanie (około)sprzętowe. Czy to będzie soft do mierników elektrycznych (od tego zaczynałem na pierwszych praktykach - ale to był typowy JanuszSoft. Niemniej poszedłem, bo jako student drugiego roku w technologii c/c++ miałem dosyć ciężko) czy coś na mikroLinuxa na jakimś ARMie czy appka androidowa z zastosowaniem sensorów.

Klucz - trzymaj się tego, co lubisz.
Jeden ze starszych kolegów powiedział mi tak (polecam):
"Idź do pracy i programuj. Jak nie da się inaczej - nawet za frytki."

Ja dodam jeszcze: "Ważne byle w technologii w której chcesz się rozwijać".

0

Jestem otwarty jeśli chodzi o technologie dlatego pytam ;)

0

Ale chodzi też o to żeby zarobić o przyzwoite pieniądze :)

0

@shisui jak wybierzesz Jave "dla kasy", ale bardziej podoba Ci się php to potencjalny zarobek jest identyczny, a będziesz się męczył. Jeżeli wybierzesz php, a bardziej podoba Ci się java, to stracisz jeszcze więcej.. Odpal edytor i napisz jakaś prostą rzecz w jednym i drugim..

0

No php bardzo lubię :) Tak samo C xD W javie nie umiem nawet napisać strony wyświetlającej hello world :/

0

Ale w javie można tworzyć dodatkowo aplikacje użytkowe - ma więcej zastosowań niż php. Mylę się?

0

A na jakie płace można liczyć mniej wiecej w php z 2 letnim doświadczeniem w lublinie?(jestem dosyć pracowity) Wie ktoś byłbym wdzięczny

0

Ja się zastanawiam nad drugą kwestią jak piszę CV i poziom znajomości danego języka programowania to jak ocenić swój poziom znajomności dać trochę na +(zawyżyć) czy na -(zaniżyć) bo jak dam na plus to mogą do mnie zadzwonić, ale na rozmowie kwalifikacyjnej mnie nie przyjmą za to jak dam na - to będzie na odwrót więc się tak zastanawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1