Crossover zatrudni tysiąc osób

0

Hej, co o tym sądzicie: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/nowe-miejsca-pracy-dla-informatykow-i-finansistow-amerykanska-firma-crossover-do/t7y6zv ?

Patrząc na oferty na ich stronie https://www.crossover.com/portfolio/software-developer-and-engineering/ to chyba daleko do tych 8k$ miesięcznie. Co jakiś czas zaglądam na oferty zdalne na StackOverflow (http://careers.stackoverflow.com/jobs?location=Europe&range=20&distanceUnits=Miles&allowsremote=true) i Crossover przewijało się tam bardzo często ale też z ofertami 30-60k$ rocznie.

Może ktoś już ma jakieś doświadzenie z tą firmą?

0

Ale umiesz czytać ? Jest napisane, że dla najlepszych 8k $. Wejdź sobie w ofety i masz rocznie 80-100k dla stanowiska Senior Manager /Chief Engineer

0
ShermanMg napisał(a):

Ale umiesz czytać ? Jest napisane, że dla najlepszych 8k $. Wejdź sobie w ofety i masz rocznie 80-100k dla stanowiska Senior Manager /Chief Engineer

Ale jeżeli chwalą się, że zatrudniają tylko najlepszych (world top 1%) to powinni wszystkim płacić te 8k :) Bardziej chodziło mi o to co mówi pan Andy Tryba: "Wynagrodzenia zaczynają się od 8 tys. dolarów miesięcznie, ale mogą sięgnąć nawet 60 tys. dolarów" ale nie dodaje że to dotyczy mniej niż 10% zatrudnionych ludzi - sadząc po ofertach.

BTW tu też są fajne komentarze: http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Praca-dla-informatykow-i-finansistow-w-Polsce-Amerykanska-firma-zatrudnia,wid,18042424,wiadomosc.html?ticaid=1161de&_ticrsn=5 szczególnie ten:

"GLOWNYM CELEM tej "firmy" nalezacej do bandy rothschilda i cia jest ZBIERANIE INFORMACJI........o najzdolniejszych programistach. oni tworza "baze danych" tych co moga IM ZAGROZIC"

2

To polska firma? Bo stawki mają polskie.

0
somekind napisał(a):

To polska firma? Bo stawki mają polskie.

Powiedziałbym, że jednak trochę wyższe od polskich, tylko stanowiska się dziwnie nazywają.

Przykładowo:
https://www.crossover.com/x/?utm_campaign=CO_Jobs#/redirect/job/34
W teorii Java Software Engineer, co IMO odpowiada Seniorowi. W praktyce wymagania jak dla dobrego juniora (brak wymagań co do komercyjnego doświadczenia) - 15$/h. Co daje ~ 60zł/h - całkiem OK, jak dla juniora. Pomijam NHibernate w nice-to-have dla Javowca ;)

0

30k usd rocznie / 15 USD na godzinę, wtf? Stawki jak z freelancer.com. Może to jeszcze na kontrakt? Jako że nie jest wspomniane, czy netto czy brutto, powinno się zakładać, że to są stawki brutto. Czyli 10k zł miesięczne na b2b. Wat? Stawki jak z Rzeszowa (ironia, ale na pewno nie są to stawki warszawskie)...

Przy takich stawkach, to już lepiej się nimi nie chwalić (chyba że mierzą w kolegów z Indii).

0

Tak, jeżeli są jakieś pytania zapraszam do kontaktu https://pl.linkedin.com/in/per-markus-törnberg-79062a

0

Akurat 10k na b2b to dobra kasa w każdym mieście w Polsce. Nie widzę powodu by narzekać.

0

15$ to średnia w Warszawie dla ~2-3 lat doświadczenia więc jakoś specjalnej fortuny nie oferują.

0

Zgadzam sie ze placa slabo jak na zagraniczna firme, chyba znajda pracownikow jedynie w Azji lub Afryce.

0

Ale czy to nie jest firma krzak? Pracuje tam ktoś stąd w ogóle? Ale ktoś kto ma zarejestrowane konto, a nie anonimowy użytkownik który pewnie jest panią od HR albo panem od marketingu.

0

Przeszedłem rekrutację. Rozmawiałem z czterema PM-ami. Wybrałem najlepszego według mnie PM-a ale najgorzej zapowiadający sie projekt (co poźniej okazało się bardzo dobrą decyzją). Wytrzymałem trzy tygodnie.... Nie polecam. Jeśli kogoś interesują szczegóły moge opowiedzieć na PW.

1

Dawaj publicznie! :)

5

Ze względu na spore zainteresowanie napisze więcej w wątku:

Minusy:

  • konieczna instalacja programu rejestrującego aktywność, w losowych przedziałach 0 - 10 minut snapshot z kamerki i ekranu + zliczanie stuknięć na klawiaturze i kliknięci myszy.
  • management typowo korpo-excelowy, wszystko przeliczane na punkciki (KPI) - nie mamy jeszcze jasno zdefiniowanych celów projektu a już są metryki do oceny :)
  • w trakcie rekrutacji do projektu można usłyszeć, "Mamy CRM/CMS 20 mln linii kodu, na wdrożenie przewidujemy 4 dni. Potem już oczekujemy klepania produkcyjnych ticketów z Jiry"
  • niby amerykańska firma a pod spodem Indie i Filipiny
  • według mnie firma to przykrywka dla firmy siostry/matki - Aurea, która dorobiła się już bardzo niepochlebnej opinii - większośc projektów jest robiona właśnie dla nich
  • model biznesowy: kupujemy całe firmy razem z gotowym produktem wymieniamy ludzi na swoich tańszych (relatywnie) i wyciągamy ile się da
  • koledzy z innych zakątków świata też bardzo narzekali jednak ze względów finansowych nie chcieli odchodzić - oferta Crossovera jednak sporo (pozytywnie) odbiegała od ich lokalnych stawek

Żeby nie było, są też plusy

  • pracujesz kiedy chcesz byleby nabić 40h w tygodniu (trochę to jednak zależy od projektu)
  • kasa zawsze się zgadza i na czas
  • ciekawi ludzie z rożnych zakątków świata
  • jeden z lepszych procesów rekrutacyjnych w jakich brałem udział (rozmowa, projekt, live coding)
0

dobrze, że wyjścia do wc nie rejestrowane :)

1

Jeśli to prawda co tu piszecie o monitorowaniu czasu pracy i limicie na wc, to ja bym tam się nie zatrudnił nawet jakby płacili $20k USD / miesiąc. Przy czym w te $8k też szczerze wątpię, bo jeśli architekt oprogramowania u nich ma $5k, to sorry, nie są to żadne stawki zachodnie tylko zwykłe warszawskie, a gadka o $8k i więcej jest tylko do zrobienia reklamy.

0

Opinie o firmie nie są pozytywne.

Po pierwsze stawki są bardzo niskie - 15$ za godzinę, nie więcej niż 30K rocznie.
Trzeba mieć na uwadze, że nie ma się żadnej umowy, więc trzeba samemu opłacić ZUS, podatek od tego, za chorobę nie płacą i za urlop też nie płacą.
Za komputer, oprogramowanie, prąd, biuro - też Ty płacisz sobie sam.

Szpiegowanie ma na celu wywalanie jak największej ilości godzin, np. wyszedłeś do WC, a tu akurat zrobili zdjęcie i Cię nie ma - godzina niezaliczona. Poszedłeś na obiad - godzina w plecy.

Do tego nie płacą za nadgodziny, więc jak się pracuje dłużej aby coś skończyć - za darmo.

Rekrutacja trudna, zadanie typu Zrób system Windows 11 w 3 dni.

Generalnie jest to oferta dla ludzi z 3 świata, gdzie $ jest bardzo drogi i opłaca im się robić jak na polu bawełny.

1

Hmm, dolar bardzo drogi? To u nas :)

0

Ożywiam stary wątek ze względu na to, że bombardują mnie reklamami eventu organizowanego przez Crossover:
https://www.eventbrite.com/e/crossover-warsaw-hiring-tournament-chief-architects-java-c-netsuite-cloud-100kyear-tickets-43131137393

Ktoś się może wybiera ? :) Albo, czy ktoś dysponuje świeżymi informacjami o tej firmie ?

0

dalej to zwykly kołchoz. zapchajdziura między normalnymi robotami

0
Szczur napisał(a):

Akurat 10k na b2b to dobra kasa w każdym mieście w Polsce. Nie widzę powodu by narzekać.

Nie każdy robi strony i sklepy dla lokalnych Januszy i Grażyn biznesu

0

Employees are under webcam surveillance to document that they are working
Employees appear to be re-hired or rented out to other companies
Payment is strictly by hours worked; zero sick pay, zero vacation, effectively making this a contract gig

I tak dalej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1