Praca zdalna a umowa o pracę

0

Witam, mam pytanie. Obecnie mam standardowy etat deva, z siedzeniem w korpo przez 8 godzin dziennie na tyłku. Chciałbym pogadać z pracodawcą czy nie mógłbym przejść na tryb pracy zdalnej (jako, że z moimi współpracownikami i tak mam tylko kontakt online). Czy posiadając umowę o pracę można przejść na taki tryb (nie zmieniając firmy)? Domyślam się, że raczej nie. Jak to wtedy zorganizować?

0

Wszystko zależy od pracodawcy czy się zgodzi, ale jak najbardziej można pracować zdalnie na umowie o pracę. Po znajomych widzę, że są dwa podejścia, albo są postępy i pracodawca ufa, że robisz te 8h dziennie, albo masz na firmowym komputerze oprogramowanie, które śledzi Twoją aktywność i wysyła pracodawcy Twój czas jaki spędziłeś przy komputerze.

0

Można pracować zdalnie na umowę o pracę, wiele firm tak pozwala. Musisz tylko dogadać się z szefem. Teoretycznie Twoje stanowisko w domu musi spełniać wymogi BHP

0

Czyli jezeli moim miejscem pracy jest mala spizarka gdzie mam materac na ktorym leze z laptopem, to nie jest to odpowiednie miejsce pracy wg. przepisow bhp? Jestem w k...zdolnym programista, a tu tak mi pod gorke robia ..fuck! ;)

3

Jeśli leżysz na nim w kasku, obuwiu roboczym, gumowych rękawicach i jesteś przypięty pasami do ściany to specjalista bhp nie widzi przeszkód.

I sprawdź jeszcze czy materac jest atestowany oraz wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest utrzymywana na odpowiednim poziomie.

1

Posiadając umowę o pracę można przejść na taki tryb. To jest wyłącznie kwestia dogadania się, zaufania i zdrowego rozsądku. W niektórych firmach nikt nie może pracować zdalnie, a w niektórych jest to dopuszczalne. Pogadaj z przełożonym, powiedz, jak wygląda sytuacja i zapytaj się, czy możesz tak pracować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1