Delegacje służbowe

0

Nie dawno zacząłem pierwszą pracę jako programista i wyszło tak, że wysyłają mnie do Warszawy na delegacje do klienta i poprawienie bugów na miejscu.

Czego mogę się spodziewać? Czy to też 8 godizn pracy a później zwiedzanie?
Jakaś różnica jest między takim wyjazdem na umowie o prace a zlecenie?

0

nie da się nic powiedzieć - to po prostu wyjazd do klienta, a jak to będzie wyglądać zależy i od Twojej firmy i od klienta
prawdopodobnie posiedzisz aż naprawisz więc więcej niż 8h, zwłaszcza jeśli to wyjazd kilkudniowy a ilość dni zależy od tempa pracy to samemu będziesz w ramach możliwości siedział jak najdłużej
w normalnej firmie powinieneś też dostać przynajmniej dietę, obiad na miejscu, hotel itp. ale to zależy w 100% od firmy

0

Zwykle tak jest.
Moim zdaniem powinieneś dostać za to ekstra kasę i/albo jakiś zwrot wydatków.

O szczegóły pytaj w swojej firmie.

0

Zwrot wydatków typu wyjazd to obowiązek i nie ma tu o czym mówić - nie ma opcji żeby pracownik miał dopłacać do tego
Ale często na tym się kończą bonusy związane z wyjazdem, często nawet nie ma czasu żeby cokolwiek pozwiedzać albo po prostu nie ma czego ani czym

U mnie w pierwszej firmie wyglądało to tak że dojazd miałem na własną rękę pociągiem, potem miałem przez 2 mce problemy z odzyskaniem kasy za bilet bo nie wybrałem o 40 zł tańszej opcji (wydłużającej podróż z 5h do 14...), poza tym na miejscu praca od 9 do 19, miejsce w pokoju z innymi osobami, zero benefitów
W innej firmie dojazd był w kilka osób autem służbowym, praca od 8 do znudzenia (16-20), miejsce w hotelu z obiadem, śniadaniem, kolacją i tyle

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1