Doświadczenie zawodowe a rodzaj umowy

0

Temat który stworzyłem nadaje się chyba do tego działu.
Wołam @katelx, @fasadin, @Shalom (Pierwsze skojarzenie że pracujecie zagramanicą, jak znacie kogoś innego to proszę wołajcie)
Wołam również @barbrzez .

No więc w czasie naszej dyskusji z barbrzez zastanawialiśmy się jak wygląda sprawa z doświadczeniem zawodowym w momencie gdy chce się emigrować (UK,CAD,USA,Australia,New Zeland).

Czy jedyny sposób żeby móc legitymować się doświadczeniem to są umowy o prace na podstawie których możemy pokazać że X lat pracowaliśmy na danym stanowisku, czy jest może inny sposób na to?

Bo wydaje nam się że umowy o dzieło, umowy zlecenie nie mogą zostać w ten sposób wykorzystane.

No i chyba najważniejsze pytanie.. Czy ktokolwiek zwraca uwagę na doświadczenie którym można się legitymować (umowy itd), czy dać sobie z tym spokój.
(Pytam bo z wypowiedzi Fasadina na Mikroblogu wywnioskowałem że w Holandii liczy się i wykształcenie i doświadczenie).

0

Nigdy mnie nikt nie prosił o żadne papiery które by cokolwiek "poświadczały" oficjalnie. Raz proszono mnie o referencje i raz o kontakt (numer tel / email) do osób które mogłyby mi wystawić ustne referencje.

0

Nie przepracowałem w Polsce ani minuty na umowie o pracę i nikt w UK się nie czepiał.

0

Raczej chodzi o takie kraje jak USA, Kanada, Australia czy Nowa Zelandia - gdzie jednym z wymagań na wizę jest x lat doświadczenia w danym zawodzie. DO krajów europejskich to wiadomo, nic takiego nie trzeba

0

Witam. wydaje mi się, iż na tym Forum to Wszyscy chcą się gdzieś w końcu dostać... programista to już ma trochę chyba jakieś poszerzone horyzonta aby sobie sam jaki biznes własny wymyślił dobierając sobie kogoś na tym choćby Forum

0

niektore organizacje jak np. banki robia tzw. background check/screening i sprawdzaja miedzy innymi czy
a) nie nawymyslales sobie stanowisk/miejsc pracy
b) czy nie robiles jakis jaj u poprzednich pracodawcow
przed podjeciem obecnej pracy mialam w polsce nastepujace umowy - o prace, zlecenie oraz dzialalnosc. firma sprawdzajaca kontaktowala sie z pracodawcami, byla ksiegowa oraz z dwoma klientami.
co do doswiadczenia - osobiscie w cv wpisuje lata doswiadczenia, niezaleznie od umowy, na dobra sprawe nie ma to znaczenia, firma sprawdza co umiesz na rozmowie kwalifikacyjnej i to czy ktos pracowal z umowa czy 'na gebe' nie wplywa na jego umiejetnosci.
tak jak we wpisie @fasadin, z tego co zaobserwowalam, doswiadczenie jest jedna z wazniejszych pozycji na cv, to glownie o to beda cie pytac na rozmowie kwalifikacyjnej.

0

Pracodawcy problemow robic nie beda, inna sprawa to urzednik imigracyjny ktory wydajac wize moze nie uznac innych form zatrudnienia.

0

Czy jedyny sposób żeby móc legitymować się doświadczeniem to są umowy o prace na podstawie których możemy pokazać że X lat pracowaliśmy na danym stanowisku, czy jest może inny sposób na to?

Bo wydaje nam się że umowy o dzieło, umowy zlecenie nie mogą zostać w ten sposób wykorzystane.

Oczywiście, że mogą. Pracodawcę interesuje co potrafisz zrobić (co robiłeś do tej pory), a nie jak rozliczasz podatki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1