Jakie mieliscie algorytmy do wykonania przy rozmowie kwalifikacyjen staż/młodszy programista

0

Witam, wiele tematów jest założonych i w nich powiela się te same pytania "co trzeba umieć na...", "jakie mieliście pytania na rozmowie...", etc. Nie znalazłem jeszcze tematu, o algorytmach jakie musieliście napisać podczas rozmów kwalifikacyjnych na staż/młodszego programistę. Ostatnio jedno z zadań było typu(już napisany algorytm):

int a=0,b=0;
a= b++;
b=++a;

i trzeba było podać jakie wartości będą miały zmienne 'a' i 'b'. W innej firmie(o dziwo na praktyki)było zadnie podobne do tego
http://stackoverflow.com/questions/24955591/array-count-the-cycles , a poza tym algorytmem jeszcze dwa inne, których już nie pamiętam.
Jakie mieliście algorytmy do rozwiązania?

0

Z powtarzających się czesto:
Poziom easy:

  1. Fibonacci
  2. FizzBuzz
  3. Jakiś select z kilku tabel z pomocą JDBC (lub czegoś innego)

Medium:

  1. Jakieś sortowanie.
  2. Własna haszmapa.
  3. Masz daną funkcję rand5 (zwracająca losową liczbę od 0 do 4), napisz z jej użyciem funkcję rand7 (zwracająca liczby losowe od 1 do 7)

Projekty do zrobienia w domu (stanowiska regularne):

  1. (Trudne) Zaprojektuj i zaimplementuj system rozszerzalny system ze kilkoma źródłami danych (np. losowe liczby), systemem wymiany informacji (np. JMS) i konsumentami (np. liczacy średnią liczb) . Źródła mogły dostarczać czas w regularnych odstępach czasu lub losowo. Tydzień w domu.
  2. Frontend i backend aplikacji typu Todo List, dla wielu użytkowników i warstwą persystencji. W domu, bez sztywno określonego czasu.
  3. Prosty sklep, bez bazy.

And the winner (najlepsze zadanie rekrutacyjne ever, poziom regularny w bardzo dobrej firmie) is:
Dostajesz gitowe repozytorium z bardzo brzydko napisanym kodem, bugami, brakiem testów i wzorców, totalna masakra. Nawet nie pamiętam co ten kod robił, ale to akurat był detal. Masz wprowadzić nową funkcjonalność - dość prostą, ale z racji tego, że kod został zaprojektowany tak, żeby nie było to łatwe. Plus zastosować zasadę harcerzy: zostaw kod w lepszym stanie niż go zastałeś. Dodatkowym utrudnieniem był zakaz modyfikowania określonych interfejsów. Git-log był też oceniany.

0

Pamiętam coś takiego jak zliczenie zapalonych bitów w liczbie. Jakieś trudniejsze też były, ale nie pamiętam - o to z jakimś nazwiskiem było związane, po wytłumaczeniu o co chodzi rozwiązałem poprawnie :) Należało wykorzystać funkcję zliczającą ilość zapalonych bitów w liczbie i chyba xora - takie rozwiązanie było w każdym razie najlepiej punktowane.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1