Język z niskim progiem wejścia (Wrocław)

0

Sytuacja życiowa przymusiła mnie nieco do podjęcia się pracy szybciej niż spodziewałem się, że to nastąpi. Studiuję we Wrocławiu i chciałbym możliwie najszybciej zacząć pracę jako programista (najlepiej od płatnego stażu/praktyk). Jeśli chodzi o mój obecny stan wiedzy to językiem, który znam najlepiej jest C++, ale raczej nie jest to kierunek w którym chciałbym się rozwijać (zważywszy na główne obszary zastosowania C++). Pisałem też nieco w Javie, ale tutaj tylko totalne podstawy (proste aplikacje w Swingu). Zależy mi na dokonaniu wyboru, który pozwoli mi stosunkowo szybko zacząć zarabiać na programowaniu. Myślę, że Wiem, że najwięcej ofert jest w Javie, potem w C#, ale czy liczba ofert == łatwość dostania się do pracy? Javy jest dość sporo na uczelniach, więc pewnie sporo jest też studentów, którzy wybierają ją jako swoją wiodącą technologię. Mam świadomość, że brak trudności z dostaniem się na staż/praktyki to średni sposób wyboru technologii w której będę się rozwijał, ale czas odgrywa dla mnie kluczową rolę i będę naprawdę wdzięczny za sugestie odnośnie rynku (zwłaszcza wrocławskiego).

0

Najwięcej ofert to jest w PHP, Java, C# i ASP. Net. Java jest łatwa do nauki jeśli chodzi o sam język. Sprawa się komplikuje, gdy dochodzą różne frameworki.

0

To, że zaczniesz od pracy/stażu programując w jednym języku, nie znaczy, że w następnej pracy tez będziesz tego języka uzywał. Chyba, że nie poznasz innego, ale wtedy lepiej zmień zawód, bo ciężko będzie z pracą, jesli chcesz się ograniczać do jednego języka - w obecnej pracy u mnie standardem jest, że muszę czasami coś zrobic przy projektach w C, C++, Delphi, PascalScript, PLPGSQL-u, czy też wróżnych SQL-ach. W innych sytuacjach pracowałem przy innych językach, na tyle dziwacznych, że tego co był w Oracle Expressie (nie mylić z Oracle Express Edition) nawet już nie pamiętam (bo chyba od lat z niego się nie korzysta). Przewinąłem się przez jakies drobne programy w Asemblerze, czy projekty C#, czy różnych starych Pascalach i sądzę, że to nie koniec. Świat się zmienia i trzeba poznawać nowe technologie i z nich korzystać, jeśli jest taki wymóg.

0

Jeśli chodzi o pracę, to tak jak pisał poprzednik + można dodatkowo dorabiać pisząc proste stronki (HTML + CSS + PHP + MySQL + JavaScript) łatwo jest się nauczyć, a bardzo szybko można parę groszy zarobić.

Ja w wieku 14 lat zaczynam robić stronki na zamówienie, więc z tym sobie poradzisz na pewno.

0

Uważam, że język z niskim progiem wejścia, to np. PHP + przyległości konieczne do pisania aplikacji webowych, o których wspomniał przedmówca. Wiele osób jest w stanie się tego nauczyć zanim jeszcze zacznie naukę w liceum, więc nie jest to żadne "rocket science". Jak już go ogarniesz i zaczniesz coś robić, to możesz w przyszłości ogarnąć coś ciekawszego - np. Pythona, Javę lub C# w zależności od Twoich upodobań. We Wrocławiu chyba są też oferty dla programistów C++, więc możesz rozważyć również tę technologię, ale na pewno będziesz się musiał w tym temacie doszkolić jeśli będziesz chciał się tym zająć zawodowo i próg wejścia raczej nie będzie niski.

0

Z tego co ostatnio obserwuję, to we Wrocławiu jest od groma firm, które cały czas poszukują programistów - powiedziałbym, że głównie Java i C#. Pojawiają się też oczywiście inne języki - PHP, C++, Python coraz częściej np. w Nokii, Ruby też jest. Ogólnie zapotrzebowanie jest cały czas bardzo duże i wybierz któryś z tych głównych języków i zacznij się ich uczyć, a powinieneś szybko dostać się na jakiś staż / praktyki.

0

Wykorzystam temat.

Z jakimi zadaniami można się spotkać jako początkujący programista/na stażu/jako junior itp. ?
Czy każdy od samego początku przynosi jakąś wartość firmie/projektowi? czy raczej początki to przede wszystkim nauka?

z góry thx.

0

Zależy od firmy. Jak ja zaczynałem miałem się zaznajomić z narzędziami wykorzystywanymi w firmie, a przy okazji zrobić konwerter danych w tabelach, tak by łatwiej było wdrożyć nowa wersje systemu, która miała nowe opcje, no ale wymagała konwersji danych.

0

Może python? Niski próg wejścia, "naturalny przyjaciel C++a"

0
Zimny Kaczor napisał(a):

Wykorzystam temat.

Z jakimi zadaniami można się spotkać jako początkujący programista/na stażu/jako junior itp. ?
Czy każdy od samego początku przynosi jakąś wartość firmie/projektowi? czy raczej początki to przede wszystkim nauka?

z góry thx.

bump ;)

0

Na początek JAVA albo C#, Pythona dobrze znać dodatkowo na późniejszym etapie.
Tym, że jest dużo studentów, którzy mieli z tym do czynienia się nie sugeruj. Mieć coś na studiach/prześlizgnąć się to jedno, a ograniać i umieć coś zrobić to drugie. Oczywiście część studentów faktycznie coś się z tego nauczyła (ci którzy posiedzieli nad tym), ale sporo osób mogło tylko chcieć przejść dalej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1