Praca na południu Polski - Wrocław, GOP, Kraków

0

Witam wszystkich,

Pewnie wielu programistów szuka pracy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W tym temacie chciałbym się skupić na programistach z południa Polski. Co myślicie o wyborze jednego z tych trzech miast. W którym rynek pracy jest najlepszy i najlepiej się mieszka? Z własnego doświadczenia mogę porównać Śląsk (GOP) i Kraków. Wydaje mi się, że w Krakowie jest jednak więcej ofert pracy, męczy mnie natomiast wiecznie zakorkowane centrum, jedynym sensownym sposobem przemieszczania do centrum jest komunikacja miejska. Wydaje mi się również, że w Krakowie możliwości wynegocjowania lepszej stawki są większa (chociaż nigdy nie porównywałem dwóch ofert naraz w obu regionach gdy miałem takie samo doświadczenie w zawodzie). A co wy myślicie o tych trzech miastach? Które z nich wybralibyście na miejsce swojego zamieszkania ?

0

Natywnie jestem z GOP, studiowałem w Krakowie. Gdybym miał decydować między tymi 2 to bez wahania brałbym kraków. Więcej ofert pracy, lepsza kasa, ładniejsze miejsce do mieszkania ;]

2

Jest takie miasto "GOP"?

Zarówno Kraków jak i Wrocław to ładne miasta z dużym rynkiem pracy w IT, ale z racji tego, że w Krakowie mordują programistów, wybór jest oczywisty.

0

GOP to nie miasto, ale wątpię żebyś potrafił się zorientować w granicach miast :P Może tak być że twój sąsiad jest z innego miasta. Jest tam też wspólna komunikacja miejska i generalnie rynek jest jeden.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1