Chupa Mobile Marketplace [sprzedaż kodu źródłowego zamiast aplikacji]

0

Witam wszystkich.

Tworzę gry mobilne na androida, ale marne zarobki.
Znalazłem przypadkowo serwis http://www.chupamobile.com/

Ludzie sprzedają tam kody źródłowe gier, aby inni mogli kupić i opublikować w swoim imieniu i zarabiać.

Znalazłem tam jakiegoś klona Flappy Bird za 250 dolarów i miał jedną ocenę, a oceny chyba się wystawia po kupnie, więc pewnie ktoś to kupił.

Tam są kody źródłowe gier za od 50$ nawet do 500$ i więcej.

Co sądzicie o tym serwisie? Opublikuję grę np. w Google Play i mogę nic nie zarobić, a tak jakbym sprzedał kod źródłowy nawet za 50$ czy 100$ to mam pewne pieniądze, a ten co kupi będzie się martwił jak zarobić na tym kodzie.

0

Podoba mi się koncepcja.
Oczywiście, nadal zależy, czy twój kod źródłowy/zasoby do gry będą odpowiednie i czy ktoś to zechce.
Problem polega na tym, że wystawisz swój kod za 500 dolarów, ktoś kupi, poprawi, a jego aplikacja za dolara może być łatwo pobrana wiele tysięcy razy. Więc tutaj masz potencjalną "stratę".

Plus, aplikacja w Sklepie, to przychód "stały" - wystawiasz raz, a tu ciągle kupują.
A tak, zrobisz i sprzedasz, i musisz znów zrobić coś nowego.

Widzę też, że tutaj sprzedawane są zasoby/gry dla Unity - z tego co kojarzę, to w sklepie Unity za tego przysłowiowego dolara też się ludziom udało "dorobić" na prostych skryptach, dźwiękach czy obrazkach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1