Kraków C#/.NET/MS SQL - Firmy

0

Trochę zainteresowany tematem: [Kraków Java] i zainspirowany podziałem firm w Krakowie na koszyki http://4programmers.net/Forum/988146 zastanawiam się jakby taki podział wyglądał w przypadku firm pracujących w bardziej microsoftowych technologiach. Sam aktualnie nie szukam nowego pracodawcy, ale temat i kategoryzacja mogła by się przydać pewnie nie tylko mi w przyszłości.

Obserwując ogłoszenia mam wrażenie jakby przeważał web (ASP.NET), czy są firmy które rekrutują do na typowo back'endowe stanowiska?
Pewnie pracownicy / ex-pracownicy są w stanie również powiedzieć coś o atmosferze w konkretnych firmach, chociaż zakładam, że to dużo zależy to ludzi z jakimi się będzie pracować.

Z firm, które gdzieś tam obiły mi się o uszy lub widziałem ogłoszenia w Krakowie z technologiami MS to hmm:
A+C, ATSI, ABB, Making Waves, Infusion, V-Soft, Medius, Transactor, Cube ITG, WebCon, Silvermedia, Comarch + outsourcing np. Luxoft, Infolet.

Gdzie warto uderzać, żeby szybko podbić skille, a mając już jakieś doświadczenie w CV. Przy czym nie dbając o to czy w stopce pod mail'em będzie Junior czy Mid.

Koszyk I:
Koszyk II:
Koszyk III:

W podziale dla javy zauważyłem zależność, że np Luxoft czy Sii jako firmy zatrudniające de facto dla innych są w wyższym koszyku niż faktyczni pracodawcy, z czego coś takiego wynika?

0

Wydaje mi się ze koszyki w tamtym wątku były niezależne od technologii.

A przynajmniej w firmach w których do tej pory pracowałem takie same widełki mieli c++/java/c# developerzy

Co do Luxoftu, Sii.
Firmy kontraktorskie czasem (nie zawsze) lepiej płacą bo dla kontraktora jest zupełnie inny budżet w korporacjach i zazwyczaj jest on większy niż na zwykłego pracownika.

0

Może inaczej, zamiast o warunki finansowe w danych firmach (co w zasadzie jest do negocjacji lub kwestia tego, że zamiast przy danej stawce jest po prostu inne stanowisko w stopce), zastanawiam się nad projektami/wymaganiami/atmosferą ogólna w pracy. Płatność/ilość nadgodzin, rodzaj projektów (proporcjonalnie utrzymanie/rozwojówka) o niektórych firmach krążą opinie prawie równe obozowi pracy, czy wewnętrzny ogólny wyścig szczurów itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1