Stanowisko testera a brak rozwoju

0

Witam.

Studiuję i nie mam jeszcze doświadczenia zawodowego. Chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy. Byłem ostatnio na spotkaniu z firmą X dla studentów. Firma opowiadała m.in. o stanowiskach pracy. Było podane chyba 7, najniższe to tester. Prowadzący powiedział później, że na stanowisku testera ktoś może być tylko pewien okres czasu i jeżeli nie chce po tym okresie iść "wyżej" to znaczy, że się nie rozwija i wtedy jego rola w zespole jest powtórnie analizowana, co może doprowadzić do podziękowania za współpracę.

Chciałem się zapytać czy w firmach jest to sytuacja powszechna, że tester nie może być testerem np. przez wiele lat? Dzięki.

0

Jesli chodzi Ci o testera jako o kogos kto pisze testy (SDET) I testuje kod reszty teamu to w wielu firmach sa oni traktowani na rowno z SDE, jesli chodzi Ci o testera jako kogos kto jest na probnym stanowisku I po prostu sprawdzaja jak sobie poradzi to watpie zeby jakas firma zgodzila sie sprawdzac cala wiecznosc czy ktos sobie poradzi.

0

A nie pomyliłeś przypadkiem testera z czymś w rodzaju Software Engineer in Test?

0

A może to taki tester co się co najwyżej przeklikowuje przez aplikację. Bez pisania testów, znajomości takiego selenium czy whatever.

0

W tej firmie chyba mylą testera z osobą testowaną. Albo sam pomyliłeś.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1