Problem z uruchomieniem pliku .class [HELP]

0

Witam.
Mam problem z uruchomieniem pliku .class za pomocą polecenia java Nazwa.
Na ekranie pojawia mi się komunikat :

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError:Zad10
Sytuacja jest następująca:
Przed formatem dysku, java i aplety świetnie działały.
Po formacie i zainstalowaniu systemu win XP + service pack1, VM ,później j2sdk pojawił się właśnie ten problem.
Polecenie javac -g -verbose Jakisplik.java działa i kompiluje mi plik do postaci class ale gdy pochwili chcę uruchomić poleceniem java to wyrzuca mi komunikat jak wyżej wymieniony.
<ort>Czymam </ort>się ściśle <ort>regół </ort>pisania javy tzn.czyli w plik musi się dokładnie nazywać jak w public class Nazwapliku { ...itd.i oczywiście z importem bibliotek.
Acha jeszcze jedno. W zmiennych środowiskowych w Path dodałem ścieżkę dostępu c:\j2sdk1.4.0\bin a nawet to samo w AUTOEXEC.BAT (tak jak kazał mi wykładowca) i dalej ten sam komunikat mi wyrzuca. Te napsane programy działały przed formatem dysku a teraz na dzień dzisiejszy nie chodzą.
Jeszcze jedna informacja. Dysk sformatowałem w systemie NTFS a nie w FAT32 czy jakoś tak ...czy to może mieć wpływ ? albo co innego.
Dlatego proszę Was o pomoc w tej sprawie ponieważ studiuję informatykę a <ort>niemam </ort>jak odpalić programu...
Za pomoc bardzo Wam dziękuję... [browar] mój mail [email protected]....
Pozdrawiam....;)

0

http://java.sun.com/j2se/1.4.2/docs/api/java/lang/NoClassDefFoundError.html

zapewne usiłujesz uruchomić plik o nazwie plik.class poleceniem java plik.class :] w wersji prawidłowej: java plik

0

@ŁF:
właśnie nie....uruchamiam poleceniem java Jakisplik bez <ort>rozszeżenia </ort>.class.

0

A co zawiera zmienna CLASSPATH ?

pzdr,
y.

0

CLASSPATH zawiera "C:\WINDOWS\System32\QTJava.zip"

0

CLASSPATH zawiera "C:\WINDOWS\System32\QTJava.zip"
i co dalej ?? Trzeba go zmienić ??
Pomóżcie....

0

No to kicha. Do CLASSPATH wrzuć scieżkę do katalogu, w którym jest rt.jar oraz dodaj katalog bieżący (chodzi o katalog .\ ) W moim przypadku część CLASSPATH wygląda następująco:

E:\Java\j2sdk1.4.2_03\jre\lib;.\

pzdr,
y.

0

@ all:
Dzięki za wskazówki, teraz już wszystko działa poprawnie....
Pozdrawiam...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1