[JavaScript] [Java]

0

Mozecie mi powiedziec czym rozni sie java od javascript?

0

różni się tym : "SCRIPT" :)

0

To to ja tesh wiem:)

0

Java jset to jezyk do pisania programów jak np. C++. A JavaScript jest do pisania skryptów na strony HTML.

0

Java jset to jezyk do pisania programów jak np. C++. A JavaScript jest do pisania skryptów na strony HTML.

chociaŻ to nie znaczy że tylko na strony html, bo w windowsie
oprócz skryptów wsadowych czyli BATów można korzystać
także z JavyScript i z VisualBasicScript, a i podobno jest JavaScript
ServerSide która nie jest wykonywana w przeglądarce a po
stronie servera, i w tym wypadku ma dostęp do plików na servie

0

nietylko
<font color="green">Java jset to jezyk do pisania programów jak np. C++. A JavaScript jest do pisania skryptów na strony HTML.</span>

mam program do szyfrowania pliku txt i deszyfrowania

i dotego mam program do usuwania zbądnych spacji :p

zobacz:

[tu byl skrypt]

0

A można wiedzieć, po kiego grzyba zapchałeś wątek tym, jak Ty to mówisz, "programem", bo PROGRAMEM, to on nie jest. To nadal skrypt.

P.S.
Ten Twój algorytm (szumnie nazwany "programem do szyfrowania") wcale nie działa [wstyd]
"zakodowałem" sobie super tajny text "abc123" i ponownie go zdekodowałem tylko po to, aby w wyniku otrzymać "abcize". "Skromna" różnica [cojest] [cojest]

[u]Dopisane później (05:46): [/u]

A poza tym to już nie pierwszy raz zawalenia przez Ciebie wątku bezużytecznym tekstem. Ten sam skrypt już raz umieściłeś na forum. Wystarczyło dać odnośnik, tak ja to teraz czynię:
http://http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=31435

I na koniec: pisz po polsku! [krzyk] I nie tłumacz się, że jesteś dyslektykiem (jeśli jesteś, to wrzuć posta do Worda i popraw błędy - zajmie Ci to mniej, niż minutę, a przy okazji oszczędzisz innym bólu). Oto spis Twoich neologizmów:

nietylko, dotego, zbądnych, stwożyć, kcesz, wykożystać, taksamo, Wklejic, [b]Kąnwertuj[/b], usunom, noi, nietylko, Noi

0

Java to język bardziej zaawansowany pozwalający tworzyć bardziej funkcjonalne programy na WWW

0

oj chłopcy, widze, że jeszcze mało wiecie. Główną zaletą java jest mozliwość uruchamiania na każdej platformie i każdym systemie. Dodatkowo java udostępnia nam możliwość tworzenia apletów, które można uruchamiać przez stronę www, a działa prawie jak program. Prawie, bo ze względów bezpieczeństwa ma troche ograniczone pole manewru, ale i tak jest pożytecznym narzędziem. Mówi się, że właśnie ten młody język zastąpi wszystkie inne...

Koniec wykładu :-)

0

<font color="green">I na koniec: pisz po polsku! I nie tłumacz się, że jesteś dyslektykiem (jeśli jesteś, to wrzuć posta do Worda i popraw błędy - zajmie Ci to mniej, niż minutę, a przy okazji oszczędzisz innym bólu). Oto spis Twoich neologizmów:
nietylko, dotego, zbądnych, stwożyć, kcesz, wykożystać, taksamo, Wklejic, Kąnwertuj, usunom, noi, nietylko, Noi</span>

Załatwił bym sobie Worda ale niewiem skąd muszę przyznać chociasz
mam 15 lat to z moim polskim jest tragicznie ale co moge zrobić
skoro lubie FORUM o PROGRAMOWANIU :-P

mÓj e-mail: [email protected]
[cya]

0

oj chłopcy, widze, że jeszcze mało wiecie

m@ri, hehe, przecież nikt inny, tylko właśnie Ty sam pytałeś o kurs javy !?! hę !?!

Właśnie, odnośnie tego kursu - będę go pisał na 80%, skończyłem przygotowywać zarys i proszę o uwagi
(jak już napiszę, to nie będzie mi się chciało go modyfikować ...)

javakurs:
rozpisany w html'u razem z ramką nawigacyjną (nie przewiduję wersji dla przeglądarek bez obsługi ramek).

8 lekcji, każda przewidziana na ok. 45minut + ćwiczenia na końcu (możliwe że z odpowiedziami)

cel: takie wprowadzenie do javy, po którym czytelnik będzie mógł dalej się kształcić samodzielnie na podstawie (wyśmienitej) dokumentacji języka.

układ lekcji:

wstęp: o kusie, historia javy, pobranie składników i instalacja

  1. paradygmat programowania obiektowego: historia, pojęcie obiektu, cechy języków obiektowych (i cel), specyficzne cechy javy

  2. najprostszy program: aplikacje/aplety, elementarny szkielet+opis, konsola-klasa System, "Hello, imie"-przykład

  3. słowa kluczowe, typy zmiennych, deklarowanie zmiennych, operatory

  4. instrukcje sterujące, budowanie abstrakcji-funkcje i przeciążanie

  5. klasy, obiekty, dziedziczenie (krótko o interfejsach i implementowaniu oraz pakiecie), specyfikatory dostępu.

  6. konstruktory, kolejność inicjalizacji, odśmiecacz pamięci

  7. obsługa wyjątków

  8. szczególnie przydatne klasy: Array, String, JOption...

epilog: o czym nie powiedziałem, dokumentacja i co dalej?

Taki jest konspekt. Szczególnie źle rozkładają się rozdziały 3) i 4) gdyż są przeciążone materiałem ... ale zakładam, że czytelnik będzie miał pewne doświadczenie z co najmniej jednym językiem programowania, więc może nie będzie tak źle - nie wszystko będę musiał tłumaczyć i czasami pewna analogia wystarczy.

Również problemem jest wprowadzanie do funkcji przed wyjaśnieniem klas (i specyfikatorów dostępu)

pozdrawiam i czekam na uwagi dotyczące tego planu.

0

Tak zgadza się pytałem o kurs, ale znam podstawy i wiem do czego służy. w ogóle już jest to nie aktualne bo nie długa sam coś napisze odnośnie Javy.

0

Tak zgadza się pytałem o kurs, ale znam podstawy i wiem do czego służy.

To dużo wiesz :)
A co do tego, że Java stanie się najpopularniejsza to wątpie... XUL rulez :) (w nim jest pisana większość Mozilki, podobno do Javy, bo międzyplatformowe i interpretowane [ECMAScript + XML] i jest [b]chyba[/b] szybsze od Javy).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1