SWING okno dialogowe

0

Witam,

Natknęłam się na spory jak dla mnie problem z moim kodem.
Chodzi o komunikację za pomocą okien dialogowych, jest ich kilka, po kliknięciu w odpowiednie przyciski pojawiają się kolejne, wygląda to bardzo nieestetycznie kiedy kolejne okna otwierają się i zamykają, na dodatek w różnych rozmiarach. Chciałabym żeby zmieniała się jedynie treść okna, a ono samo było wciąż to samo. Kod jest napisany w NetBeansie, interfejs utworzyłam za pomocą narzędzi graficznych, wszystkie zmienne związane z nim są prywatne. Wydaje mi się, że musi istnieć sposób, na podmianę jedynie treści okien, bez ich zamykania.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

0

Szukaj mniej wiecej pod haslem : java swing change only text

a to pierwszy link po wyszukaniu : http://stackoverflow.com/questions/6578205/swing-jlabel-text-change-on-the-running-application

0

Nie korzystałem nigdy z gotowego edytoru Netbeansa mimo iż korzystam z tego IDE :D.

Musisz utworzyć każde inne okno jako JPanel i wszystkie wsadzić do jednego JFrame. Aktywne okno (JPanel) ustawić setVisible(true) a inne na false. W momencie chęci wyświetlenia innego okna przy łapaniu zdarzenia przyciśniećia buttona, aktywne okno ustawić setVisible(false) a wybrane okno, które ma się pojawić na setVisible(false).

Tak ja to widzę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1