Język skryptowy dla javowca?

0

Pracuję głównie przy backendzie java ze springiem itp.

Jaki język skryptowy polecilibyście do pary?
W sumie kiedyś używałem trochę pythona i jest fajny.

Ale mam trochę wrażenie, że bardziej 'opłacałoby' się zainwestować czas w javascript, żeby jednak trochę ogarnąć tego frontendu.

Póki co backend jest dla mnie dużo ciekawszy.

2

Python a jak chcesz łaczyć w jednym projekcie to Jython albo Groovy.

0

Czyli jednak nie iść w stronę złowieszczego i paskudnego JSa?

celowa zgryźliwość :P

0

ale nie da sie nie iść w stronę jsa, możesz sie zapierać nogami i rękami, ale on i tak cię dopadnie! Zawsze w koncu spotkasz się z systemem, który był pisany przez inny zespół w innej technologii. Przeklęty js cię nie ominie :P

:( będę uciekał póki mogę odwlekając swoja zagładę!

;)

0

JS jest fajny. Warto znać a ile zabawy przy poznawaniu :)
No i Scala delikatnie się zalicza pod skryptowy język. Nawet można w niej (prawie) dynamicznie typować, tzn inaczej, można wywoływać niezadeklarowane metody (szukaj pod "scala dynamic") :P

0

Scala mnie akurat jara i zamierzam 'na poważnie' do niej podejść.

intellij ma fajne worksheet https://confluence.jetbrains.com/display/IntelliJIDEA/Working+with+Scala+Worksheet

ale scala jako skyptowy raczej odpada, jak jvm to raczej groovy.

0

Skrypty, ale do czego? Do automatyzacji budowania, instalacji, etc aplikacji? Wtedy jest wybór między bash/bat a Python i z dwojga złego lepszy Python.

0

Z dwojga złego?
A co w wonszu nie tak jest?

0

Kacze typowanie. Nienawidzę tego. Argumentów przeciw kaczemu typowaniu jest mnóstwo, nie zamierzam ich tutaj wszystkich wypisywać.

W mini skrypcikach kacze typowanie jeszcze jakoś mocno nie przeszkadza, ale im większy projekt, tym mocniej mnie to irytuje i przeszkadza.

0

Haskell ofc. ;-)

0

Python kompilowany do C, czyli Cython

można też dodawać typowanie do kodu pythonowego

http://docs.cython.org/src/tutorial/cython_tutorial.html

0

To juz chyba lepszy shedskin jak tak chcecie cudować z tym pythonem :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1