Swing czy AWT?

0

Witam. W czym lepiej tworzyć aplikacje okienkowe? Swing czy AWT? Jaka jest Wasza opinia nt. JFace i SWT? Z góry dziękuję.

0

z tej dwójki wybrałbym Swinga, jface i swt nie uzywałem, ale z poza konkurencji wybór to: JavaFX

0

Moim zdaniem w Swingu. Wypróbuj sobie także JavaFX mi bardzo przypadła do gustu.

0

Swinga osobiście używam do tworzenia aplikacji okienkowych, natomiast AWT do obsługi zdarzeń. Ciekawi mnie Wasza opinia na ten temat. Ktoś mi wyjaśni czym jest JavaFX?

0

To taki "nowszy" Swing. Jeśli chodzi o aplikacje okienkowe w Javie to JavaFX będzie najlepszym wyborem.

0

Obie propozycje to super sposób na marnowanie czasu. Ogólnie nawet jeśli liźniesz podstawy tych bibliotek to efekt twoich aplikacji zarówno wizualny jak i od strony jakości kodu niekoniecznie Cię zadowoli :)

0

Desktopowy soft w java to najczesciej toolsy dla programistow java czy uzytkownikow oraclowych technologii...

Np. IDE, sql developer... Ogolnie niewiele.

Jakbym mial robic okienka to pewnie wybralbym inny jezyk.

0

W JavieFX 2+ da się robić fajne interfejsy. Np: http://fxexperience.com/2012/01/fun-javafx-2-0-audio-player/

0

Tak swoją drogą powiem że do okienek najlepiej się nadaje język C#. Dzięki Mono jesteśmy w stanie uruchomić na Linuxie i Mac OS X aplikacje napisane w C#. Za to niewątpliwą zaletą Javy są aplety i aplikacje na telefony komórkowe chociaż w C# przy użyciu Xamarin też da radę. Moim zdaniem C# jest na równi z Javą jeżeli chodzi o możliwości. Pozostaje kwestia co się bardziej opłaca i na czym się więcej zarobi ale tym się nie przejmuję bo na razie się uczę. A ty w jakim języku preferujesz pisanie aplikacji okienkowych?

0

Jesli o mnie chodzi to na chwile obecna siedze w web, wiec nie robie okienek. Ale jakbym mial cos robic to pewnie bym zaczal szukac. Zalezy co to by mialo byc.

  • pewnie przejrzalbym co ma do zaoferowania javafx, ale moje doswiadczenia z okienkami w java nie naleza do najlepszych, wiec watpie czy bym sie tu zatrzymal ;)
  • jak windows to pewnie c#
  • moze python z qt?
  • javascript chyba tez ma sporo teraz do zaoferowania
0

Kilka lat temu bawiłem się w Mono i na Linuksie aplikacje wyglądały przerażająco.

W mojej (jeszcze) krótkiej karierze programisty tylko w jednej firmie było klepanie aplikacji okienkowej. Konkretnie było to w Sabre, a aplikacja była ciężkim klientem w Swingu. Było dużo tabelek i pierdółek. Gdy tam pracowałem to zespół zaczął migrację na NetBeans Platform. Sam okienkami zajmowałem się raczej mało, zdecydowaną większość pracy miałem przy backendzie. To dlatego, że byłem w Systems Teamie, czyli zespole zajmującym się ogólną infrastrukturą aplikacji, a nie poszczególnymi komponentami.

0

Odpalam gitextensions z mono i nie wyglada najlepiej ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1