IP do połączenia z baza danych MySQL

0

Witam, Ostatnio za cel postanowiłem połączyć się z bazą danych na serwerze (chodzi tutaj o prawdziwą stronę z obsługą baz danych itp.., a nie o xampp). Problem polega na tym, że nie wiem jakiego adresu ip użyc (i skąd go wziąć) żeby się połączyć z bazą danych, a dokładniej chodzi o ta linie
con = DriverManager.getConnection("jdbc//ipKtóreNiewiemZKadWzasc/nazwaBazyDanychKtorejTuNiePodam", "nazwaUzytkownikaKtoregoTuNiePodam", "nazwaHaslaKtoregoTuNiePodam");

Z tego Oto Kodu

import com.mysql.jdbc.*;

import java.sql.Connection;
import java.sql.*;
import java.sql.DriverManager;
import java.sql.ResultSet;
import java.sql.Statement;

/**
 * Created by Ceki on 2015-09-20.
 */
public class MySQLS {

    private Connection con;
    private Statement st;
    private ResultSet rs;

    public MySQLS()
    {
        try
        {
            Class.forName("com.mysql.jdbc.Driver");
            con = DriverManager.getConnection("jdbc:mysql://ipKtóreNiewiemZKadWzasc/nazwaBazyDanychKtorejTuNiePodam", "nazwaUzytkownikaKtoregoTuNiePodam", "nazwaHaslaKtoregoTuNiePodam");
            st = con.createStatement();
        }
        catch(Exception e)
        {
            System.out.println("Error: " + e);
            System.out.println("FirstExc");
        }
    }

    public void getData()
    {
        try
        {
            String query = "select * from persons";
            rs = st.executeQuery(query);
            System.out.println("Records from dataBase");

            while(rs.next())
            {
                String name = rs.getString("name");
                String id = rs.getString("id");
                System.out.println("Name: " + name + '\n' + " Id: " + id);
            }
        }
        catch(Exception e)
        {
            System.out.println(e);
            System.out.println("SecondExc");
        }
    }

}

Potem jest oczywiście klasa z funkcją main w której jest wywoływany konstruktor powyższej klasy i wywołanie metody getData(). Jeśli ktoś wie gdzie mogę szukać owego adresu ip, zachęcam do odpowiedzi, Pozdrawiam.

1

Masz w ogóle pojęcie jak działa Internet? Choć trochę?

1

W takim razie mi wytłumacz ;) Po to jest forum.

0

A gdzie masz tą bazę postawioną? U siebie na komputerze? Wtedy localhost albo 127.0.0.1

0
Ceki napisał(a):

W takim razie mi wytłumacz ;) Po to jest forum.

Nie, po to są poradniki w internecie oraz tysiące książek.
Forum jest od pomocy w sprawie konkretnego problemu, którego w książce nie ma opisanego.

Nie wchodzisz na forum dla mechaników po to, aby wytłumaczyli Ci zasadę działania skrzyni biegów - szukasz tego w internecie.

Problem polega na tym, że nie wiem jakiego adresu ip użyc (i skąd go wziąć)

Masz wykupiony jakiś hosting, VPSa, serwer dedykowany, cokolwiek?

0

Jak jesteś nowy w "internetach" to przyswój sobie jedną podstawową rzecz - NIE WIEM - NAJPIERW SAM SZUKAM W GUGLU. Nikt tu nie ma ochoty ani siły robić tego za ciebie. Nie wiesz co to VPS - wpisz w wyszukiwarkę i poczytaj. Szukasz darmowego konta mysql - wpisz w wyszukiwarkę i szukaj

0

Ponieważ widzę, że wszyscy piszą nie na temat... Chciałbym skierować ludzi czytających tą wiadomość do tematu postu i chciałbym (załóżmy ze mam taki hosting który pozwala na zdalny dostęp do bazy danych) aby napisali mi wreszcie skąd mam wziąć mi adres IP serwera hostu (który będzie mi potrzebny do połączenia się z bazą danych z poziomu okienkowej aplikacji w Javie) bo nie wiem czy mam podać adres IP swojego komputera, poszperać w danych strony internetowej, po prostu nie mam pojęcia (tak szukałem w Google, nie znalazłem). Może i jestem głupi, ale mam prawo wiedzieć.

0

aby napisali mi wreszcie skąd mam wziąć mi adres IP serwera hostu

No ten adres hostingu będzie tym czego szukasz, a to z kolei poda Ci hostingodawca.

1

Chłopie ogarnij się.

  1. Klikasz na link, który dałem wcześniej
  2. Klikasz na pierwszy link z gugla
  3. Klikasz Sign Up przy opcji Free
  4. podajesz DWA razy swojego maila
  5. Klikasz Register
  6. Odbierasz maila i logujesz się z danymi, które dostałeś
  7. Klikasz Upgrade my account
  8. coś tam jeszcze klikasz
  9. Klikasz Start new database
  10. dostajesz pięknego screena
    2015-09-21 20_43_35-Account - Opera.png
    z wszystkimi danymi o które pytasz

Napisanie tego zajęło mi jakieś 5 minut (łącznie z założeniem konta, zalogowaniem się i zrobieniem screena). Ty od 24h pytasz cały czas o to samo nie czytając w ogóle ci się do ciebie pisze.

0

@Ceki brak mi słow na takich ludzi jak ty. Skoro hosting pozwala na zdalny dostęp to napisz maila do providera i spytaj jakie są dane dostępowe do bazy danych. Przypuszczam co prawda że ten hosting ma jakiś "panel klienta" na swoje stronie internetowej gdzie taka informacja widnieje, no ale cóż, nie każdy jest taki sprytny żeby sobie znaleźć. Napisz więc maila albo zadzwoń, powiedz że jesteś nowy w internetach i na pewno ci pomogą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1