jak udostępnić w kodzie dołączony do biblioteki projektu w Netbeans pakiet z pliku jar

0

w Netbeans uruchamiam kod autor Chris Katz do obliczenia ścieżki krytycznej

z SourceForge.net

w kodzie jest zapis org.jfree.data.gantt poszukałem i dodałem do biblioteki projektu jfreechart-1.0.13_src.jar.zip który zawiera definicję funkcji tego pakietu
funkcje

jestem początkującym programistą javy jak teraz udostępnić ten pakiet w kodzie bo generuje błedy

package org.jfree.data.gantt;

import java.util.List;
import java.util.ArrayList;

public class CriticalPath {
	
	/** The root node of the critical path */
	private CriticalPathNode root;
0

Wiersz

package ....;

opisuje organizację Twoich klas. Zamień go naimport org.jfree.data.gantt.*;

, albo tylko go usuń. Właściwe instrukcje importu NetBeans dopisze sam.
0

próbowałem tego wcześniej i teraz ponownie zgodnie z sugestią zastąpiłem deklarację pakietu tekstem import org.jfree.data.gantt.*;

w projekcie w Libraries jest jfreechart-1.0.13_src.jar.zip i w nim pakiet org.jfree.data.gantt

błędy kompilacji fragment

ant -f /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath -Djavac.includes=criticalpath/CriticalPath.java -Dnb.internal.action.name=compile.single compile-single
init:
Deleting: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/built-jar.properties
deps-jar:
Updating property file: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/built-jar.properties
Compiling 1 source file to /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/classes
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: package org.jfree.data.gantt does not exist
import org.jfree.data.gantt.*;
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private CriticalPathNode root;
^
symbol: class CriticalPathNode
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private TaskSeries taskseries;
^
symbol: class TaskSeries
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private List<CriticalPathNode> nodes;
^
symbol: class CriticalPathNode
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private List<CriticalPathEdge> edges;
^
symbol: class CriticalPathEdge
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private List<CriticalPathEdge> criticalpath;
^
symbol: class CriticalPathEdge
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
public CriticalPath(TaskSeries series)

0

package org.jfree.data.gantt does not exist

Rozpakuj zipa, dołącz do projektu jary. Od dawna nie korzystam z tego pakietu, wydaje mi się, że wystarczy dodać do projektu jednego jara: jfreechart.....jar.

0

ok tak zrobiłem usunąłem zip dodałem rozpakowany jar

( klikam w pliki pakietu w Libraries i otwiera się ich kod w oknie Netbeans tak widzi je )

i błędy

ant -f /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath -Dnb.internal.action.name=rebuild clean jar
init:
deps-clean:
Updating property file: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/built-clean.properties
Deleting directory /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build
clean:
init:
deps-jar:
Created dir: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build
Updating property file: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/built-jar.properties
Created dir: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/classes
Created dir: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/empty
Created dir: /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/generated-sources/ap-source-output
Compiling 1 source file to /home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/build/classes
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: package org.jfree.data.gantt does not exist
import org.jfree.data.gantt.*;
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private CriticalPathNode root;
^
symbol: class CriticalPathNode
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private TaskSeries taskseries;
^
symbol: class TaskSeries
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private List<CriticalPathNode> nodes;
^
symbol: class CriticalPathNode
location: class CriticalPath
/home/oracle/NetBeansProjects/CriticalPath/src/criticalpath/CriticalPath.java error: cannot find symbol
private List<CriticalPathEdge> edges;

0

Nadal

package org.jfree.data.gantt does not exist

Ściągnąłem plik jfreechart-1.0.19.zip, wypakowałem z niego plik jfreechart-1.0.19.jar, uruchomiłem (bardzo niechętnie) NetBeansa, stworzyłem nowy projekt (bez żadnego importu), dodałem tego jara do projektu (PPM na projekcie => Properties => Libraries => Add Jar), dodałem importy (Source => Organize import) i poszło.

0

tak

0

Co znaczy Twoje tak? Ja cytowałem raport błędów, ciągle odpowiedni jar nie został dodany do projektu.

0

w Netbeans w oknie projektu po lewej w Libraries mam jfreechart-1.0.13_src.jar

a w nim po rozwinięciu wśród listy pakietów org.jfree.data.gantt czy trzeba go dołączyć bardziej ?

0

Dwa pytania.
Skąd wziąłeś ten plik? W ściąganej paczce jest plik jfreechart-1.0.13.jar.
Wykonałeś funkcję Source => Organize Imports?

0

Omg, przecież widać, że to są źródła (pliki java), a nie skompilowane klasy. Pobierz stąd http://sourceforge.net/projects/jfreechart/files/1.%20JFreeChart/
source.png

0

Source => Organize Imports wykonuję ją ale nie widzę by coś się działo po wybraniu tej opcji wybieram z menu u góry w Netbeans, wiersz umiejscowiony na nazwie projektu lub pakietu w trakcie próby

0

w tym jar nie ma pakietu org.jfree.data.gantt ???

0

szukam właściwego pliku bo w wielu brakuje klas do criticalpath tak już widzi zapis import org.jfree.data.gantt.*;

0

Wyślij pytanie do Chrisa Katza. Możesz jeszcze spróbować wypakować z pliku jfreechart-1.0.13.zip wszystkie jary z podfolderu lib i wszystkie dodać do projektu.
Jeszcze jedno, ściągnąłeś trzy wymienione tu http://sourceforge.net/p/jfreechart/patches/230/ pliki źródłowe, czy tylko CriticalPath.java?

0

dziękuję za pomoc w tym

muszę się teraz temu na spokojnie przyjrzeć :)

0

udało się prawie, tak trzeba trzy pliki http://sourceforge.net/p/jfreechart/patches/230/

w pliku

CriticalPath.java występuje błąd nieznana metoda task.getPredecessorCount() i task.getPredecessors() w pliku task.java pakietu org.jfree.data.gantt w jfreechart-1.0.13.jar z plikami class którego używam sprawdzałem odpowiadający mu plik z kodem brak definicji obu metod i w najnowszym jfreechart-1.0.19 w pliku task.java pakietu org.jfree.data.gantt też ich brak co robić ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1