Projekty Maven+Spring

0

Cześć
Chciałbym się dowiedzieć jak tworzyć projekty w maven'nie połączonym ze springiem. Chodzi o zwykły prosty projekt. No i ewentualnie jak te projekty kompilować i uruchamiać. Najlepiej w środowisku Eclipse :)
Ktoś pomoże?

0

Wątpię żeby ktoś pomógł bo ty wyraźnie nie znasz ani springa ani mavena. O jakie aplikacje ci chodzi? Webowe? Desktopowe?
"Wiązanie" Springa z Mavenem to przecież kwestia dodania zależności springowych do projektu. Ale "jak to kompilować" albo "uruchamiać" to już zależy od tego jaki projekt klepiesz.

0

np. desktopowy , żeby miał kilka modułów. , np. tworzę jakiś projekt dodaję do niego moduły, no i potem w beans.xml staram się dodać ziarna, niestety eclipse nie widzi żadnych klas z modułów które dodaje. Z Mavenem dopiero raczkuję dlatego moje wypowiedzi tak brzmią. Wcześniej składałem projekty w gradlu.

1

o_O To czemu robisz krok wstecz skoro korzystałeś z gradle? :D
I czemu chcesz definiować beany za pomocą xmla?
Jeśli IDE nie widzi klas z innego modułu mavenowego to znaczy że w danym module nie dałeś tamtego modułu jako "zależności".

0

udało mi się to zrobić, projekt się kompiluje itd. itp. a co powinienem zrobić żeby on się włączył? ;/

1

Znów: to zależy co to za projekt. Nie ma jednej recepty na wszystko!
Jak desktopowy to musisz użyć maven assembly plugin i budować jako runnable jar i potem mvn package
Jak chcesz tylko odpalić z poziomu mavena to java exec plugin a potem mvn exec:java
Jak webowy to maven-war-plugin i budować z tego web archive i potem mvn package
Jak webowy i chcesz od razu deployować gdzieś to maven tomcat plugin...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1