Najprostszy program w Javie a wyświetlenie go na www

0

Witam. Właśnie zacząłem naukę javy z książki Praktyczny kurs java i jestem na etapie wyświetlania napisów i zmiennych i chciałbym spytać czy jest jakaś możliwość żebym mógł wyświetlać takie programy na swojej stronie www. Z góry dziękuje za pomoc :)

0

Zobacz:
Aplety - podstawy tworzenia - stare ale pewnie nadal jare.
http://stackoverflow.com/questions/9921268/how-to-run-a-java-applet-in-web-browser - jakiś inny pierwszy lepszy z google.

0

Dziękuje szweszwe za pomoc ale n0name_| ma rację. Nie jestem jeszcze na tyle wtajemniczony. Zależy mi żeby takie proste programy mogły się wyświetlać na www i czy jest to do zrobienia jakimś prostym sposobem :)

0

Applet.html:

<html>
<title>The Hello, World Applet</title>
<hr>
<applet code="HelloWorldApplet.class" width="320" height="120">
If your browser was Java-enabled, a "Hello, World"
message would appear here.
</applet>
<hr>
</html>

Kod HelloWorldApplet:

import java.applet.*;
import java.awt.*;

public class HelloWorldApplet.java extends Applet
{
   public void paint (Graphics g)
   {
      g.drawString ("Hello World", 25, 50);
   }
}

Przepisałem Ci nawet przykład. HelloWorldApplet kompilujesz i po kompilacji HelloWorldApplet.class musi być w tym samym folderze co Applet.html. Odpalasz Applet i masz go w przeglądarce. Zobacz jak to działa, może Ci się uda.

0

@jedras55 A zaglądałeś do tych linkó co dał @szweszwe? Drugi link masz najprostszy sposób na zrobienie tego:

 
<html>
    <title>The Hello, World Applet</title>
    <hr>
    <applet code="HelloWorldApplet.class" width="320" height="120">
    If your browser was Java-enabled, a "Hello, World"
    message would appear here.
    </applet>
    <hr>
</html>

Tam gdzie masz HelloWorldApplet.class dajesz plik swojego programu o rozszerzeniu class.

0

Ok a jeśli chodzi o plik "HelloWorldApplet.class" to czy mogę tam użyć zwykłego System.out.println? Bo tego rysowania jeszcze nie umiem i coś mi nie wychodzi.

0

Stosunkowo niedawno byłem w podobnej sytuacji do Ciebie, więc powiem Ci na gorąco jak ja to widzę :

Jeśli na serio chcesz zacząć robić sensowne programy w Javie to MUSISZ najpierw opanować język co najmniej na poziomie OCPJP (łatwo znajdziesz w necie o co chodzi). Kwestia sensownego wyświetlania danych, SWING, aplety to będzie kolejny etap. - jeśli się zepniesz i będziesz miał dużo czasu (i starczy Ci sił) dasz radę powiedzmy w pół roku - jest to wersja optymistyczna.

Jeśli chcesz wyświetlać programy na www (jakoś tak to napisałeś), to tak jak napisali poprzednicy masz do wyboru aplety, JNLP, JavaEE. Musisz mieć świadomość że technologie te wiążą się w jakiś stopniu z ustawieniem "czegoś" po drugiej stronie przeglądarki internetowej. Tak jak zaznaczyłem : bez dobrej znajomości podstaw Javy nie wchodź w to - będziesz się czuł jakby Ci ktoś kazał zrobić bajpasy (chyba że studiujesz medycynę).

Piszę to z własnego doświadczenia. Piszę w Javie, mam teoretyczne podstawy, ale kompletnie nie mam doświadczenia w pisaniu na www (html, css i tym podobne rzeczy dopiero poznaję) Aktualnie nieśmiało przechodzę na Javę EE (to jest to www o którym piszesz). Jak zadam na tym forum pytanie dotyczące właśnie jakiejś specyfiki Javy EE, to najczęściej sam muszę na nie odpowiedzieć po kilku dniach. Widzisz więc jaka jest skala problemu

0

Nie, nie studiuje medycyny, ale informatykę od października. Doświadczenie z programowaniem mam ale dosyć podstawowe. Postanowiłem jednak się ukierunkować na Javę, myślę że to dość dobry wybór i będę konsekwentnie do tego dążył.

0

Wg mnie bardzo dobry wybór. Pamiętaj, grunt to podstawy. Musisz przynajmniej starać się zrozumieć pisanie (albo przepisywane) przez Ciebie programy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1