Eclipse vs NetBens

0

Jakie IDE polecacie NetBeans czy Eclipse i dlaczego? W firmach na czym częściej się pracuje?

2
  1. IntelliJ
  2. Częściej Eclipse bo jest bardziej uniwersalny i ma więcej wtyczek.
0

Shalom podaj proszę wartościowe wtyczki do Eclipse odnośnie funkcjonalności, których nie ma w NetBeans (7.3/7.4) lub są wyraźnie gorzej wykonane w kontekscie Java EE / Spring: nie trawie Eclipse. Ja po zrobieniu researchu ogólnie mam dość marne wrażenie odnośnie Eclipse: nie mam ochoty w to iść skoro projekty są z reguły mavenowe i nie muszę się męczyć. Co innego JetBrains jak już to na to bym migrował (fajne opcje refactoringu no i niezłe wsparcie dla Grails).

0

Przyznam że dawno już z Netbeansa nie korzystałem ale na przykład miał (może już jest lepiej?) zerowe wsparcie dla AOP, zarówno tego bezpośredniego z AspectJ jak i tego adnotacyjnego ze springa (np. transactional). Eclipse może szału tu nie robi, ale jednak pozwala widzieć gdzie co wstrzykujesz i nie sypie błędami. Oczywiście IntelliJ bije eclipse na głowę w tej kategorii, ale to inna sprawa ;)

0

Dzięki, zwrócę na to uwagę w przyszłości (niestety, w nauce technologii javowych nie dotarłem jeszcze do AoP, ale na wszystko przyjdzie czas).

0

Po pierwsze jak IDE to InteliJ Idea. Nawet tak zatwardziały użyszkodnik eclipse jak ja po przesiadce stwierdza, że Idea jest najlepsza.

Co do wtyczek to NetBeans ma wiele fajnych, ale nie tak fajnych jak te z Eclipse. Wspomniane już Spring IDE, czyli Eclipse dostosowany do Springa oraz AOP. Z własnych doświadczeń to jeszcze pluginy do Vaadin i Scali są w Eclipse znacznie lepsze niż te w NB. NB ma za to znacznie lepszy GUI builder choć i tak ssie on na całej linii. Eclipse ma też dużo lepsze narzędzia do obsługi baz danych, ORMa, OSGi.

0

Eclipse bo android
Jeśli chodzi o firmy to każda ma swoje "przekonania".
Najczęściej jednak każdy pracuje w czym chce.

1
PoziomeQ napisał(a):

Eclipse bo android

Ale nowe Android Studio jest oparte o IntelliJ Community Edition, hłe hłe
http://blog.jetbrains.com/blog/2013/05/15/intellij-idea-is-the-base-for-android-studio-the-new-ide-for-android-developers/

0

jasne, że jest, ale większość pomocy w internecie (stackoverflow itd.) jest dla Eclipse, co czasami znacznie ułatwia życie. Dlatego na pytanie "co polecacie" odpowiadam Eclipse.

0

Ja w pracy na co dzień Eclipse (gwt), ale w domu jakoś wygodniej mi się w Netbeansie pracuje. Problemem są skróty klawiaturowe, które IMHO są fajniej poustawiane w Eclipse. Tyle tylko, by dotrzeć do tych skrótów i tak trzeba zainstalować iluśtam pluginów (MoreUnit to podstawa!).

0

Powiem szczerze, że wahałem sie czy nie założyc podobnego tematu. Od czasu jak zaczalem zabawe z JEE to wiekszosc tutoriali @PoziomeQ właśnie widuje w NetBeans. Czy to wideotutoriale czy przykładowe CRUDy
Dlatego myśle w którym IDE pisać. Wiadomo, ze wszystko da sie zrobic we wszystkim, ale jako zielony nie potrafie np odnalezc opcji która w video pokazuja w NetBeans w Eclipsie, takze ciezki wybór.. :)
Mam tez IntelliJ IDEA, jeszcze go nie używałem i właściwie nie wiem czy zaczac czy nie :P w czym jest fajne?
Tutoriali w IntelliJ to jeszcze chyba nikt nie zrobił

0

Do Androida zdecydowanie Android Studio i nie ma tutaj nawet co gadać. Pomimo wersji 0.3.2 jest cholernie stabilne i szybkie. Oparte na Intellij, które jest świetnym IDE. Tutoriale do androida można spokojnie zrobić jeśli nie jest się kompletnym idiotą, który nie potrafi dostosować się do naprawdę niewielkich różnic w strukturze projektu. Tak naprawdę jedyne co się bardzo różni to sposób testowania i to na korzyść dla Android Studio.

Dla pozostałych to jeśli darmowa lub płatna wersja Intellij. W zależności czego potrzebujesz.

Później Netbeans, bo jest też szybki i nie zawiodłem się na nim do tej pory. Choć nie wiem jak ma on ze wsparciem dla różnych frameworków Javowych, bo szczerze więcej w Scali pisałem niż czystej Javie w nim. Plugin do Scali jest spoko.

Eclipse to g**no i tyle. Wolne, wiesza się i ogólnie okropne importowanie projektów. Nienawidzę tego IDE, a używam go (tzn. nadal to robię) już jakiś czas ze względu na pluginy. Niestety na te IDE jest ich najwięcej, ale w zasadzie to jedyna zaleta o jakiej mogę pomyśleć, bo poza tym to nie warto sobie zawracać głowy.

0

A ja od zawsze korzsytam z Netbeansa, raz przeszedłem na Eclipse żeby tworzyć aplikacje z Androida ale i tak szybko wróciłem gdy zobaczyłem że na NetBeans też można.
Wolne i męczące doświadczenie było z Eclipse ;/.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1