Czy spring batch pasuje?

0

Hej,
Mam do napisania mały serwis, który kilka (4-5) razy dziennie będzie się odpalał i ściągał dane odnośnie prognoz pogody (oczywiście z jakiegoś tam serwisu pogodowego). A pytanie brzmi...Czy Spring Batch framework jest skrojony do robienia też tego typu rzeczy? Czy powinienem sobie za jego pomocą napisać joba, który będzie ciągnął interesujące mnie rzeczy? Jak nie, to czy wie ktoś w jaki sposób takie zadanie najlepiej zrealizować? Może timery? Wystarczy jedno/dwa słowa kluczowe jako wskazówka, w którą stronę mam iść.
pozdrawiam i dzięki.

0

Uprzedzam, że niewiele wiem na temat Spring Batch:

  1. zadania cykliczne możesz odpalić przez CRON (Unix) lub Harmonogram Windows (Windows)

  2. Spring Batch służy przede wszystkim do wykonania podobnego procesowania na masie rekordów (np. dla miliona klientów) w sposób zorganizowany, z logowaniem i ew. obsługą błędu

Wnioskując z powyższego wg mnie do prognoz wystarczyłoby (1).

0
  1. Nie - to odpada....to co mam zrobić musi być częścią większej aplikacji. Ma to działać na serwerze aplikacyjnym. Nie mogę do tego angażować harmonogramu windowsowego- ale dzięki :)

  2. Tak.To co piszesz generalnie się potwierdza z tym co przeczytałem do tej pory.

...szukam dalej :). Dzięki

0

spoko...chyba to będzie dobre. dzięki

0

Jeżeli masz serwer aplikacyjny, to możesz również zastosować adnotację @Schedule na metodzie EJBa

1

@airborn niekoniecznie ;) Spring ma swojego schedulera i też potrafi uruchamiać metody uznaczone przez @Schedule. Można też samodzielnie schedulować Runnable za jego pomocą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1