Java Netbeans czy Eclipse ?

0

Java Netbeans czy Eclipse którego IDE używacie a może jeszcze jakieś inne ? Pytanie firma wam narzuca IDE czy sami wybieracie to, które dla was jest wygodniejsze ?

0

Comarch nie narzucał. Poprzednia jak i obecna firma narzucają. Wcześniejsza firma narzucała Eclipse, obecna IntelliJ IDEA. Osobiście nadal preferuję NetBeans.

1

Nigdy mi nikt nie narzucał, ale nie znam firmy gdzie dużo ludzi używaloby Netbeansa. Raczej Eclipse lub IntelliJ

0

Używam do PHP - to myślę też ma znaczenie w tym poście (chyba, że "Java Netbeans" miało sugerować, że chodzi Ci o IDE do javy). I preferuję Netbeans, choć pracuję na nim 3 tygodnie, a w Eclipsie pisałem ze 2 lata.

Eclipsa PDT jakieś 2 lata temu była fajna wersja, z paroma udogodnieniami względem poprzedniej wersji, myślałem, że się coś rusza w dobrym kierunku, ale kolejna przestała podpowiadać kod, kolejne byly jeszcze gorsze, jakiś czas temu, nie wiem jak teraz Eclipsa PDT w wersji Nie-Zendowskiej nie dało się pobrać w ogóle. Też fajnie.

Więc do PHP Netbeans (ale wolę płatne IDE). Jak się bawiłem z Javą to jednak Eclipse mi się bardzo podobał i nie wiem (nie próbowałem) czy Netbeans byłby w stanie zaoferować mi wyższą wygodę..

0

NetBeans

0

IntelliJ, zresztą produktów JetBrains używam do wszystkiego. Bezkonkurencyjne, warte swojej ceny.

0

Ja rowniez uzywam IDEA, do Javy (i innych JVM), Pytyhona, Ruby. Ostatnio jednak jestem coraz mniej zadowolony, szczegolnie integracja z mavenem nie jest zachwycajaca. IDEA 12 momentami po prostu nie dziala, nic nie robi albo sie wywala.
That being said, jest to IMHO nadal najlepsza opcja: Eclipse jest totalna klapa, mam wrazenie ze kazda kolejna wersja jest krokiem wstecz. NB uzywalem za malo, ale nie przypadl mi do gustu i dalem sobie spokoj. Wydawal mi sie taki 'zabawkowy', nie do powaznego kodowania. Jak IDEA sie nie poprawi to znowu wyprobuje.

0

InteliJ w pracy, Eclipse w domu do aplikacji lekkich, NetBeans do desktopowych.

1

Jak dla mnie NetBeans jest świetny i nie widzę powodu żeby go zmieniać na cokolwiek bo wszytko co na razie mi potrzebne ma. Kłopot jest z podpięciem Sonaru, ale jak będę wystarczająco zdeterminowany to pewnie i to się uda. Jak w windzie wyłączy się lewy alt jak skrót, to nb jest bardzo wygodny i keyboard friendly.

Jakiś czas temu postanowiłem zobaczyć co i jak z tym Eclipsem(bo częściej widzę go w ofertach pracy), ale jak na razie mnie to ide odrzuca i nawet mavena nie umiem podczepić(fakt, że mało próbowałem), ale w sumie zdałem się tylko na intuicję i nawet nie chciało mi się jakiegoś tutoriala przeczytać. Wydaje mi się, że zżera zdecydowanie mniej ramu, ale też mniej robi za mnie.

Podobno do bardziej zaawansowanych programów z mnóstwem frameworków i technologii eclipse jest łatwiejszy. Czy to prawda, czy to była prawda kilka wersji temu?

0

@DużaTajemnicaWiedzy eclipse ma wtyczki do wszystkiego ;) Chcesz integracji z sonarem? Nic prostszego, jest wtyczka. Chcesz mavena? Proszę jest m2e. Chcesz statyczny analizator kodu? Jest findbugs. Chcesz checktyle? Jest eclipse-cs. Chcesz pisać w Ocamlu? Jest wtyczka do Ocamla. Chcesz w Erlangu? Jest do Erlanga itd.

1

A zadna nie dziala poprawnie... Chcesz pisac w Groovy? Zapomnij. Chcesz pisac w Scali? To samo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1