polskie znaki w plikach properties w netbeans

0

Witajcie,

mam problem z polskimi znakami w plikach properties. Zapisuje je jako UTF-8 w NetBeans, ale znaki z ogonkami zamieniają się na znaki zapytania. Próbowałem zresztą też innych kodowań, ale też się nie sprawdzało i wychodziły krzaczki.
Można robić zapisy w postaci "Cześć Świecie!" i wtedy wyświetla się tak jak powinno być, ale to dość kłopotliwe:( Można to ustawić by automatycznie się robiło tak by był dobry efekt? A może znacie choć jakiś edytor, który mi to zmieni na taką postać?

Pozdrawiam
Tomek

0

W katalogu jdk/bin jest plik native2ascii, który służy do takiej konwersji.

0
VGT napisał(a)

W katalogu jdk/bin jest plik native2ascii, który służy do takiej konwersji.

Dziękuję za odpowiedź, znalazłem wcześniej w internecie wtyczki do netbeans o tej nazwie (a nawet kilka), ale uparcie nie chcą mi działać:( ten plik co podałeś z jdk/bin można uzyć w lini poleceń i działa:) dziękujęnative2ascii -encoding utf8 c:\source.txt c:\output.txt Da się zrobić, żeby działało w NetBeans w bardziej przyjaznej formie??

1

W Eclipse konwersja działa "w tle". W NB powinieneś używać edytora properties. Co prawda był jeden bug: http://netbeans.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=168629 ale wygląda na rozwiązany.

0
Koziołek napisał(a)

W NB powinieneś używać edytora properties.

ściągnąłem wtyczkę Properties Editor 0.4.2. O to chodzi? Niestety nie działa dobrze:( W zakładce Editor mogę dopisywać klucze, ale polskie litery dalej wyświetlają się jako znaki zapytania

Dla odmiany w zakładce Converter, w ogole nie mogę wpisać polskich liter (jedynie przez kopiuj/wklej), a najśmieszniejsze, że po takiej próbie blokuje się również wpisywanie polskich liter w zakładce Editor i jest tak aż do ponownego uruchomienia Netbeans.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1