Tworzenie pliku exe

0

Witam, napisałem program dla pewnej firmy. Ogólnie obsługuje kilkanaście stanowisk i kupa danych (nie zagłębiajmy się bo to nie o to chodzi :P ). Chodzi o to że chciałbym stworzyć z tego program. Czyli instalke (plik i exe) oraz plik wykonywalny *.exe. Jednak napotkałem pewien problem. Używająć Launch4J wskazuje się lokalizację JRE. Jednak nawet po wskazaniu zawsze na innym komputerze (innym niż mój) przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat że nie można znaleźć klasy main. Jednak na moim komputerze wszystko działa. Jak dokładnie wyeksportować jar do *.exe?

0

Spróbuj programem JSmooth. Sprawdzałem go i zawsze działał :)

0

OK, a jakaś szybka pomoc jak dokładnie zrobić w tym programie plik exe z jar?

0

Wystarczy dostarczać jar wraz z instalatorem JRE :)
Pliki JAVA odpalą się same nawet bez EXE (dwuklik na JAR), jeżeli są w stanie znaleźć runtime JAVA.

Prawdopodobnie odpalanie poprzez EXE które robiłeś i Ci nie działało, tworzy plik BAT lub coś w ten deseń i na sztywno ustawia ścieżkę dostępu do JRE, ewentualnie szuka JAVA_HOME.

0

Po pierwsze po co EXE skoro można odpalać bezpośrednio jar?
Po drugie Launch4j umożliwia podanie ścieżki względnej do JRE, czyli zamiast pisać C:\java itd. podajesz %JAVA_HOME%.
Po trzecie stworzenie EXE nie spowoduje, że przestanie być wymagana poprawnie skonfigurowana java na pokładzie zatem należy sprawdzić czy np. jest podany JAVA_HOME.

0

To co mam dokładnie krok po kroku zrobić aby mój program napisany w eclipse działał na każdym komputerze? Bierzemy pod uwagę sytuację kiedy potencjalny użytkownik nie ma zainstalowanej javy i używa winowsa.

0

Wystarczy razem z programem dostarczyć JRE oraz prosty skrypt bat:

java\bin\java -jar applikacja.jar

Przyjmując, że struktura katalogów aplikacji wygląda tak:

aplikacja/
   -applikacja.jar
   -java/
        -bin/

a w pliku jar są skonfigurowane zależności (flaga Class-path w manifeście).

0

Czyli jednym słowem, pobrać jre ze strony oracle. Wypakować ją do folderu z aplikacją. Stworzyć plik exe wskazując że jre znajduje się w folderze z plikiem *.exe i aby mieć np jeden plik później wykonywalny to można zrobić z całości znowu plik *.exe jako instalke? Czyli po prostu wypakowanie tego do odpowiedniego katalogu (wskazanego przez użytkownika) gdzie będzie już plik exe uruchamiający program. Tylko za pomocą jakiej zmiennej środowiskowej w windows ustawić w np J4launch lokalizacje folderu jre w tym samym katalogu co jest stworzony plik exe?

0

A swoją drogą jak np jest skonstruowany program eclipse albo netbeans? Nie chodzi mi o sam program tylko uruchamianie go. Jeden i drugi jest przykładem programu napisanego w java. Nigdy nie próbowałem ich uruchomić bez zainstalowanego JRE. Czy wtedy wyświetli komunikat że należy zainstalować JRE czy on sam w sobie ma zaimplementowane JRE? Już mi się udało zrobić plik exe aby się wszystko uruchamiało :) po prostu zrobiłem tak jak pisałem wyżej i wszystko działa :) Teraz już wiem, że najlepiej do każdego programu dołączać trzeba folder JRE. A tak swoją drogą nie ma innej możliwości?

0

Eclipse i NB wymagają zainstalowanego JRE. Sama kompilacja do EXE w ich przypadku jest tylko ułatwieniem dla użytkowników dzięki temu można np. uruchomić je jako usługi windowsa dla dostępu zdalnego.

0

Ja zawsze przerabiałem jar-y do exe za pomocą Launch4j i nigdy nie miałem problemu z działaniem programu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1