Przenoszenie Javy, Eclipse i workspace

0

Witam

Mam na D: katalog java, a w nim eclipse, jdk1.7.0, jre7 oraz workspace. Chcę to wszystko przenieść na E: tzn. eclipse bezpośrednio na E:, resztę normalnie do E:\java. Workspace też do E:\java. I teraz pytanie? Czy mogę zwyczajnie na razie przegrać w bezpieczne miejsce katalog workspace, odinstalować całą javę z D:, zainstalować javę na E: do E:\java i zastąpić nowy katalog E:\java\workspace tym wcześniej odłożonym? Żeby zachować wszystkie projekty. Jeśli nie to jak to zrobić inaczej? (w workspace mam projekty oraz katalog .metadata). eclipse też bym od nowa zainstalował.

0

A jak skopiować z ukrytymi? Wystarczy że wcześniej ustawię w Windowsie że mają być widoczne te ukryte? (w panelu sterowania)

0

Jeśli w katalogu /bleble/workspace są ukryte katalogi to wystarczy, że skopiujesz katalog /bleble/workspace do innego miejsca - przynajmniej jeśli masz normalny OS. Nie wiem zresztą czy będą ukryte, Nautilus katalogi zaczynające się kropką domyślnie ukrywa, inne eksploratory nie wiem.

0

Nic nie musisz instalować, możesz skopiować na żywca tak jak jest. W eclipse możesz wybrać z jakiego JRE ma korzystać, a jak workspace nie istnieje, to zapyta o lokalizację i tam wskażesz miejsce w który teraz jest. Ja w ten sposób miałem na pendraku eclipsa, javę, serwer bazodanowy i serwer JBoss.

0

Ale zarówno Javy jak i Eclipse nie muszę instalować? Obydwie rzeczy wystarczy przenieść (wytnij, wklej)?

0

Tak, obie rzeczy. Przy czym jawę proponuję skopiować, uruchomić Eclipse i w nim ustawić, że ma skorzystać z tej skopiowanej a potem odinstalować ewentualnie.

0

uruchomić Eclipse ze starej lokalizacji czy już z nowej?

0

Z nowej.

1

Powinieneś ustawić ścieżkę do Java w Eclipse, tak aby Eclipse używał JDK, nie JRE.

http://wiki.eclipse.org/Eclipse.ini (Specifying the JVM)

Tak, jak piszą poprzednicy JDK, Eclipse i workspace można spokojnie przenosić kopiując katalogi.
Jedynie JRE lepiej tak nie przenosić, tylko przeinstalować.

0

Czemu na Linuksie spokojnie można mieć tylko JDK, a na Windowsie instaluje się JDK i JRE naraz? Wgranie nowego JDK na Linuksie to skopiowanie + update java alternatives i git majonez. Można nawet ustawić nowo wgrane JDK jako defaultowe i wszystkie programy będą latać na nowym JDK.

0

Przeniosłem na żywca javę i eclipse do E:\java oraz E:\eclipse i wygląda, że wszystko działa. workspace do E:\java. Zmieniłem tylko wpis w eclipse.ini
z: -vm
D:\Java\jdk1.7.0\bin\javaw.exe
na: -vm
E:\java\jdk1.7.0\bin\javaw.exe
Dzięki za rady.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1