Prośba o pomoc przy napisaniu programu.

0

Witam!
Jako, że z JAVĄ dopiero zaczynam, wymyśliłem sobie programik, który powinien być uniwersalny i bez problemu odpalony na każdym kompie...

Chciałbym aby:

  • program działał na każdym systemie, nawet bez JDK (czyli aby sam niejako się instalował) - jak to rozgryźć,, co poczytać?
    Fajnie by było w sumie, jak bym mógł zainstalować sobie ten program na pendrive, no i z pendrive by dał się go odpalić - czyli raz ten komp, raz tamten.
  • program zapisywał dane w jakiejś bazie - jaką bazę wybrać, jak to rozgryźć?

Chodzi o to, żeby działało to pod każdym systemem, czy jest JDK czy nie.
Mogę prosić o jakieś wskazówki?

0

Żaden program Javy nie wymaga JDK na komputerze.

0

JDK jest niepotrzebne do uruchamiania, potrzebne jest JRE. W samej Javie tego raczej nie zrobisz.

0

No właśnie dlatego zastanawiam się, jak to ugryźć.
Nie ma to być aplet, tylko program..

JRE miałem na myśli.

0

bo, dzieki, zaraz przetestuję :P

A jeszcze jakaś podpowiedz, jak rozwiązać to z baza danych? :)

0
bo napisał(a)

http://launch4j.sourceforge.net/

Z tego co wiem, to to zrobi exeka, ale całej javy do niego nie wsadzi, żeby nie była wymagana. JRE dalej będzie potrzebne.

Możesz natomiast użyć javy portable (szukajcie a znajdziecie, a znajdziecie, bo już kiedyś znalazłem i używałem).

0

Baza danych to np HSQLDB.

1
Piszu napisał(a)

żeby działało to pod każdym systemem, czy jest JDK czy nie.
Uznaję, że zamiast JDK chodzi o JRE...

Rozwiązanie 1: Musiałbyś napisać natywnie (np. w c++) pod każdy system i pod kazdy kompilować na owym systemie. (lub przez VM)

Rozwiązanie 2: Piszesz to w Javie, kompilujesz do 1.5, wrzucasz jar i co Cię reszta obchodzi. Praktycznie wszędzie gdzie się ruszałem (szkoły, biura, kafejki) jest JRE...

A jeśli zamierzasz trafiać w tak specyficzne miejsca, gdzie nie mają JRE, to noś przenośne JRE ze sobą... (jedną na windows, jedną na linuksa, jedną na maca)
Zakładam, że będziesz to chciał odpalać tylko na windowsach, więc może skorzystaj z http://portableapps.com/apps/utilities/java_portable po prostu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1