Java, testowanie, fixtures

0

W Ruby on Rails jest wygodny sposób definiowania danych testowych poprzez pliki fixtures. Podczas testów baza jest nimi wypełniania etc. Jest jakiś podobny/równie wygodny sposób definiowania danych testowych w javie? Fajnie jakby to były pluginy do Wicketa lub Hibernate, Spring, ale oczywiście osobne liby też super.
Owszem znalazłem obsługę yamla w javie(np lista//stackoverflow.com/questions/450399/which-java-yaml-library-should-i-use), ale żeby to wykorzystać do testów/uzupełniania bazy to pewnie muszę jeszcze sporo kodu dopisać, więc może jest jakiś ciekawy plugin do tego, bo jakoś nie mogę znaleźć.
Xml lub csv też dobre.
Ogólnie chodzi mi o ideę, skonfigurować i mi się baza z automatu będzie uzupełniać podczas testów.

0

Może DBUnit? Dane dostarczasz w XML'u

0

Jest sobie wspomniany DBUnit, który niexle radzi sobie z xmlem jak i z csv oraz z excelowym formatem. Można go wzbogacić o obsługę yamla, ale we własnym zakresie.

Osobiście jednak sprawdziłbym czy zamiast uzupełniania bazy nie można by napisać sobie odpowiednich mocków zwracających jakieś informacje z bazy. Chyba jedynym rodzajem testów jakie wymagają połączenia z bazą są testy DAO.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1