crack password

0

Cześć,
Wyobraźcie sobie, że jest aplikacja Crack Password, która jak to w jej naturze już bywa ma za zadanie złamanie zaszyfrowanego hasła użytkownika(brute force way) przy wykorzystaniu wyrazów zawartych w słowniku(plik z 30000 tys wyrazów).Tj. porównywanie zaszyfrowanych haseł z wyrazami. Złamanie ok 4 haseł trwa w tym przypadku ok 10 min. To zdecydowanie za długo. Jak z tego wybrnąć?
Chcę więc zastosować wielowątkowość i architekturę typu....Szef trzyma słownik i każdy z pracowników otrzymuje po jego części.....w związku z tym np. 4 pracowników wykonuje całą robotę zamiast jednego. Tylko nie mam zielonego pojęcia jak podzielić słownik na te np. na 4 części....a co jeżeli będę miał 6 lub 8 pracowników.
Proszę o jakieś podpowiedzi

0

PS
Taka jeszcze oczywista oczywistość
Zapomniałem dodać, że słowa ze słownika również zostaną zaszyfrowane w celu porównania z zaszyfrowanymi hasłami

0

No... mozesz to jeszcze ulepszyc poprzez rozlozenie tego nie tylko na watki, ale takze na oddzielne maszyny ;) Wtedy przyda sie RMI.
A jesli same watki, to... hasła: pula wątków, Worker, itp.

A co do problemu podziału słownika na części... no skoro wiesz, ilu bedzie "workerow", to chyba umiesz podzielic slownik na tyle czesci ? ;>

0

Czy za każdym razem muszę dzielić ten słownik sam w zależności od tego ilu będę miał pracowników.Czasami mogę ich mieć 2 lub 3 a czasem np.6. Czy za każdym razem osobiście muszę dzielić sam ten słownik na tyle częsci czy może jest jest jakaś metoda która dokona podziału automatycznie znając ilość pracowników.

0

tak, i musisz to robić notatniku windowsowym [glowa]

tworzysz tyle wątków. ile jest rdzeni (Runtime.getRuntime().availableProcessors()), każdy z wątków ma dostęp do obiektu, który udostępnia im (synchronizując dostęp) kolejne słowa, czy to ładując je z załadowanej wcześniej do pamięci listy wszystkich słów, czy też czytając z dysku (można też ładować do pamięci po kilka tysięcy słów i doczytywać kolejne jak będzie się kończyć bufor). kiedy któryś z wątków znajdzie hasło, informuje o tym główny wątek, a ten zatrzymuje wszystkie wątki robocze i zwraca hasło.

a wiesz, że na tęczowe tablice (rainbow tables) istnieje proste zabezpieczenie w postaci tzw. soli (salt)?

0

To trochę ort!...tzn jeżeli mam 4 pracowników(4 wątki) to muszę podzielić słownik na 4 części i zapisać w postaci 4 plików tekstowych?

0

Masz rację, to co napisałeś jest bez sensu.
Dostałeś odpowiedź ze dwa posty wyżej, przeczytałbyś dokładniej :>
muh!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1