Oracle, a Java

0

Czesc,

poszperałem trochę i znalazlem kilka informacji, że przez przejęcie Oracle firmy sun, wiele złego się dzieje. Przy okazji przeglądałem porowanienie na wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Java_and_C%2B%2B . Długo w Javie nie pisze, ale po takich złych wiatrach czy jest szansa na dobra przyszłośc Javy?

Kiedy jest szansa na nową wersję Javy, dorownującą w pewnym stopniu C# ? Poruszyłem tu kilka kwestii .. wszystkie mnie równo interesują ;>

Z tego wszystkiego zły link podałęm ...

Poprawiony: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_C_Sharp_and_Java

0

eee.... mało aktualna ta tabelka... w Javie są metody o zmiennej ilości parametrów, typy obiektowe też mają wspólnego roota. Poza tym C# i Java mają trochę inną filozofię i ciężko je porównywać.

Co do przyszłości. Java 7 w połowie przyszłego roku będzie.

0

Platforma Java to nie tylko język Java. Na JVMa jest sporo języków, np Scala, która prześciga C#.

www.scala-lang.org

0

A co z Oracle ? ;p

0

A co ma być? Oracle daje kasę na rozwój Javy, NetBeansa itp itd Niektóre podprojekty zamyka, trochę ściga o patenty ale i tak jest przecież w miarę OK. Suna i tak miał ktoś kupić. Wolałbyś aby był to IBM (właściciel np Eclipse)?

0

@tryba, a co ma być? Larry trochę porzuca pozwami patentowymi np. w Googla, uwali Open Solaris i dalej będzie robił kasę.

0

Hmm.. openSolaris death, OpenOffice tez (teraz bedzie libreoffice), Netbeans nie bedzie już wspierał JEE ... sumie to własnie liczyłem na jakieś pozytywne informacje. Jedna z nich to taka na pewno, ze java 7 w nastepnym roku juz wychodzi :)

0

Wolałbyś aby był to IBM (właściciel np Eclipse)?
Ja bym wolał.

0
donkey7 napisał(a)

Wolałbyś aby był to IBM (właściciel np Eclipse)?

Po części tak, a po części nie. Z jednej strony IBM jest znany ze wsparcia dla ruchu Open Source. Z drugiej nie wiadomo co stało by się z NB, MySQL, czy standardowym JVM, bo IBM ma przecież własną implementację.

0

Oracle ma JRockit i ma byc merge SunJVM i tego ich cuda. Co zle nie jest bo ma pare fajnych opcji.

0

Mi właśnie najbardziej zależy na NetBeans. Gdyby IBM wykupił Suna to już by nie było takiej konkurencji na polu Javowych IDE i platform w ogóle.

0

Gdyby IBM wykupił Suna to już by nie było takiej konkurencji na polu Javowych IDE i platform w ogóle.

A co z IntelliJ?

0

Płatne jest przecież (chociaż cena nie jest zaporowa). Eclipse i NetBeans nadają się nie tylko do Javy, ale też do np Scali, C++, PHP, Ruby itp itd czyli np jakichś małych zleceń.

0

@donkey7, Idea też ma wsparcie i chyba nawet lepsze w wielu miejscach. Nie ma chyba tylko do JavyFX jakiegoś rozsądnego buildera.

0

Oracle zapewne by chciało, aby tu była wymieniona nazwa JDeveloper ;p

0

@tryba, tru, tru. Generalnie to, że ktoś kupi Suna było wiadomo od dawna. Wśród kandydatów było Fujitsu i HP. Jednak to nie leżało w ich bazie technologicznej, a poza tym HP kupiło w trochę wcześniej EDS i "się integrowali".

Javie jako takiej jak i JVM raczej nic n ie grozi. Co najwyżej Oracle zostanie zmuszony do otwarcia specyfikacji testów zgodności JVM. Im chyba chodziło bardziej o MySQL i platformę sprzętową niż o Javę. Obecnie mają komplet technologii, ale część jest otwarta i nie za bardzo można ten stan rzeczy zmienić. Jedyne co zostaje to próbować zrobić z siebie trolla patentowego i liczyć, że mniejsi gracze przestraszą się i nie będą chcieli walczyć w sądach.

0

Dzięki za podniesienie na duchu, bo informacje którymi atakują serwisy dla programistów probowały wrecz zniechęcić do Javy :)

0

Dzięki za podniesienie na duchu, bo informacje którymi atakują serwisy dla programistów probowały wrecz zniechęcić do Javy :)

Bo Java kiedyś zarobiła kilka etykietek typu "powolna", "skomplikowana", "głupia" i teraz są one powtarzane.

0

IntelliJ płatne? Co ja słyszę? Od wersji 9 jest okrojona wersja bezpłatna. Przy czym to okrojenie w niczym nie przeszkadza, chyba że ktoś robi jakieś ciężkie aplikacje JEE.

0

oj nieprawda...okrojenie jest znaczne jeżeli o pluginy i integracje.

0

blogs.sun.com/theaquarium/entry/ibm_and_oracle_to_collaborate

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1