JFrame blokowanie dostępności

0

Witam,
Jestem początkującym programistą piszącym w Javie. Mam następujący kłopot: Tworzę sobie aplikację(JFrame), która po wykonaniu określonej akcji wyświetla okno komunikatu (JFrame). Chcę aby najpierw użytkownik musiał obsłużyć to okno bez możliwości dostępu do macierzystego, coś takiego co się dzieje z oknem macierzystym po wywołaniu javax.swing.JFileChooser. Przy okazji, nie wiem jak ukryć przyciski minimalizacji, zmiany rozmiaru i zamknięcia okna.

0

setEnabled(false) ?

0

Użyj do wyświetlenia komunikatu klasy JOptionPane

JOptionPane.showMessageDialog(this,"Informacja","Bardzo ważny komunikat", JOptionPane.INFORMATION_MESSAGE);
0

Dziękuję za wypowiedzi, w części rozwiązują one moje problemy :) Jednak moje okno musi być bardziej zaawansowane niż to z JOptionPane. JOptionPane blokuje właśnie dostęp do okna macierzystego i ma tylko przycisk zamknięcia i o takie właściwości mi chodzi jednak chcę by je posiadało moje własne okno. Wie może ktoś jak je samemu stworzyć w JFrame?

0

Mało prawdopodobne, by nie wystarczyła Ci metoda showOptionDialog() z klasy JOptionPane. Metoda showMessageDialog() też ma duże możliwości, trzeci argument może być dowolnego typu - niekoniecznie String.

0

Dziękuję, za mało widać się przyłożyłem do dokumentacji, rzeczywiście mogę tam włożyć dowolny komponent. Sprawa rozwiązana :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1