NETBEANS APPS ENGINE

0

Witam
Ostatnio czytałem temat:
http://rocky.developerblogs.com/tutorials/getting-started-with-google-app-engine-and-netbeans-part-2/comment-page-1/#comment-95

Mam JDK 1.5 i wyskakuje mi problem jak klikam deploy google app engine:
W komentarzach na stronie pojawia się identyczny problem. Siedzę już caly dzień kombinując i nie mogę sobie poradzić.Jeśli ktoś zapoznał się z danym tutorialem to proszę o odpowiedź....
Na serwerze u mnie czyli localhost aplikacja smiga bez problemu na serwerze app engine ale nie chce działać potem ....

Error Details:
2010-03-18 0100 org.apache.jasper.JspC processFile
INFO: Built File: \guestbook.jsp
java.lang.NoClassDefFoundError: com/sun/tools/javac/Main
Exception in thread "main"
Error while executing: C:\Program Files\Java\bin\javac.exe -classpath /D:/appengine-java-sdk-1.3.1/appengine-java-sdk-1.3.1/lib/impl/appengine-api-labs.jar;/D:/appengine-java-sdk-1.3.1/appengine-java-sdk-1.3.1/lib/impl/appengine-api-stubs.jar;/D:/appengine-java-sdk-1.3.1/appengine-java-sdk-1.3.1/lib/impl/appengine-api.jar;/D:/appengine-java-sdk-1.3.1/appengine-java-sdk-1.3.1/lib/impl/appengine-local-runtime.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\appengine-local-runtime-shared.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\geronimo-el_1.0_spec-1.0.1.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\geronimo-jsp_2.1_spec-1.0.1.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\geronimo-servlet_2.5_spec-1.2.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\jsp\repackaged-appengine-ant-1.6.5.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\jsp\repackaged-appengine-ant-launcher-1.6.5.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\jsp\repackaged-appengine-commons-el-1.0.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\jsp\repackaged-appengine-commons-logging-1.1.1.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\jsp\repackaged-appengine-jasper-compiler-5.0.28.jar;D:\appengine-java-sdk-1.3.1\appengine-java-sdk-1.3.1\lib\shared\jsp\repackaged-appengine-jasper-runtime-5.0.28.jar;C:\DOCUME1\KIK\USTAWI1\Temp\appcfg6258886896276980733.tmp\WEB-INF\classes;

itd
com.google.appengine.tools.admin.JspCompilationException: Failed to compile the generated JSP java files.
Unable to update app: Failed to compile the generated JSP java files.
Please see the logs [C:\DOCUME1\KIK\USTAWI1\Temp\appcfg835170301116659746.log] for further information.

W komentarzach na stronie pojawia się identyczny problem. Siedzę już caly dzień kombinując i nie mogę sobie poradzić.

0

A co w danym logu siedzi?

0

Zastosowałeś się do tego?
http://rocky.developerblogs.com/tutorials/getting-started-with-google-app-engine-and-netbeans-part-2/comment-page-1/#comment-41

Jeśli nadal nie działa popraw argument dla "-cp"/"-classpath" tak, żeby zawierał/zaczynał się od
"%CLASSPATH%;C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_13\lib\tools.jar;"
Oczywiście popraw ścieżkę w zależności od wersji JDK.

0
ucho napisał(a)

Zastosowałeś się do tego?
http://rocky.developerblogs.com/tutorials/getting-started-with-google-app-engine-and-netbeans-part-2/comment-page-1/#comment-41

Jeśli nadal nie działa popraw argument dla "-cp"/"-classpath" tak, żeby zawierał/zaczynał się od
"%CLASSPATH%;C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_13\lib\tools.jar;"
Oczywiście popraw ścieżkę w zależności od wersji JDK.

Jak się do tego zastosuje czyli

The file contained a line:
@java -cp “%~dp0..\lib\appengine-tools-api.jar” com.google.appengine.tools.admin.AppCfg %*

I changed the beginning of the line to follow the path I set in the windows environment to find the java jdk.

@”%JAVA_HOME%\bin\java” -cp “%~dp0..\lib\appengine-tools-api.jar” com.google.appengine.tools.admin.AppCfg %*

zmienna środowiskową JAVA_HOME mam ustawiona na C:\Program Files\Java\jdk1.5.0_21

Jeśli zastosuję się do tej sugestii to mi wyskakuje błąd w app engine development

<font color="red">Nazwa pliku, nazwa katalogu lub sk�adnia etykiety woluminu jest niepoprawna.</span>

A przecież mam dobrze zmienną JAVA_HOME ustawioną.

Jest jeszcze Ciekawsza kwestia otóż nie wiem dlaczego program chce wyszukać javac w katalogach:

cannot find javac executable based on java.home, tried "C:\Program Files\Java\jre1.5.0_21\bin\javac.exe" and "C:\Program Files\Java\bin\javac.exe"

Jak javac jest przecież w katalogu C:\Program Files\Java<b>jdk1.5.0_21</b>\bin\javac.exe a nie jre

Jak skopiuję tam javaca to wtedy jest wlasnie ten problem co wyzej coś mi się wydaje, że wtedy classpath nie może zostac odnalezione

Jeśli nadal nie działa popraw argument dla "-cp"/"-classpath" tak, żeby zawierał/zaczynał się od
"%CLASSPATH%;C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_13\lib\tools.jar;"
Oczywiście popraw ścieżkę w zależności od wersji JDK.

Dalem tak ja mowisz i w pliku appcfg.conf zmienilem linijke:
z @java -cp "%~dp0..\lib\appengine-tools-api.jar" com.google.appengine.tools.admin.AppCfg %*

na : @”%JAVA_HOME%\bin\java” -cp “%CLASSPATH%;C:\Program Files\Java\jdk1.5.0_21\lib\tools.jar” com.google.appengine.tools.admin.AppCfg %*

I dalej w netbeans mi wyskakuje
<font color="red">Nazwa pliku, nazwa katalogu lub sk�adnia etykiety woluminu jest niepoprawna.</span>

czyli ze raczej sciezka jest niepoprawna :/

w logu siedzi coś takiego :

Unable to update:
com.google.appengine.tools.admin.JspCompilationException: Failed to compile the generated JSP java files.
at com.google.appengine.tools.admin.Application.compileJavaFiles(Application.java:417)
at com.google.appengine.tools.admin.Application.compileJsps(Application.java:377)
at com.google.appengine.tools.admin.Application.createStagingDirectory(Application.java:253)
at com.google.appengine.tools.admin.AppAdminImpl.update(AppAdminImpl.java:54)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg$UpdateAction.execute(AppCfg.java:525)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg.<init>(AppCfg.java:130)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg.<init>(AppCfg.java:58)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg.main(AppCfg.java:54)
com.google.appengine.tools.admin.AdminException: Unable to update app: Failed to compile the generated JSP java files.
at com.google.appengine.tools.admin.AppAdminImpl.update(AppAdminImpl.java:62)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg$UpdateAction.execute(AppCfg.java:525)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg.<init>(AppCfg.java:130)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg.<init>(AppCfg.java:58)
at com.google.appengine.tools.admin.AppCfg.main(AppCfg.java:54)
Caused by: com.google.appengine.tools.admin.JspCompilationException: Failed to compile the generated JSP java files.
at com.google.appengine.tools.admin.Application.compileJavaFiles(Application.java:417)
at com.google.appengine.tools.admin.Application.compileJsps(Application.java:377)
at com.google.appengine.tools.admin.Application.createStagingDirectory(Application.java:253)
at com.google.appengine.tools.admin.AppAdminImpl.update(AppAdminImpl.java:54)
... 4 more

Próbuje rozwiązać problem i lipa. Może po prostu trzeba inaczej ustawić CLASSPATH albo JAVA_HOME ???
Jak można sprawdzić czy poprawnie jest ustawione JAVA_HOME ??

0

Witam
Rozwiązałem problem nastepująco o dziwo: wziąłem i skopiowałem wszystkie katalogi z
C:\Program Files\Java\jdk1.5.0_21
do
C:\Program Files\Java\

Czyli poziom wyżej. Coś mi się wydaje, że twórcy plugina sie ostro jebne.... w wyznaczaniu ścieżki do javac przecież javac znajduje się w jdk a nie jre ????

Ale teraz mam następny błąd:
java.io.IOException: Error posting to URL: https://appengine.google.com/api/appversion/create?app_id=Sklep&version=1&
403 Forbidden
You do not have permission to modify this app (app_id=u'Sklep').

Unable to update app: Error posting to URL: https://appengine.google.com/api/appversion/create?app_id=Sklep&version=1&
403 Forbidden
You do not have permission to modify this app (app_id=u'Sklep').

Teraz działa ale jest problem że nie mam aktywowanej aplikacje przez google ??
Pojęcia nie wiem jak to się aktywuje ??

Mam konto pocztowe gmail, coś na forach czytałem, że trzeba aktywować przez sms .... Bawił się ktoś w te klocki?? .......

0

jest chyba jeszcze coś takiego jak JDK_HOME

ewentulanie możesz dorzucić ścieżkę do jdk/bin do zmiennej PATH\

edit:
oczywiście że trzeba aktywować przez sms

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1