Cześć,

Mam problemy z Samsungiem Omnia. Chcę zainstalować własną aplikację napisaną przy użyciu JME, która wymaga dostępu do internetu oraz możliwości korzystania z FileConnection.

Jeżeli nie podpiszę aplikacji, instaluje się bez problemu, ale fragmenty kodu, które dotyczą ww. dziedzin, rzucają SecurityException. Nie pojawia się nigdy okienko, które pozwoli zdecydować użytkownikowi, czy zezwoli na daną operację, uznawaną za niebezpieczną.

Jeżeli w JAD zamieszczę odpowiednie zezwolenia jako wymagane(np. javax.microedition.io.Connector.http), aplikacji nie można zainstalować.

Podejrzewam, że niepodpisana aplikacja jest umieszczana w domenie o niskich uprawnieniach. Czy jest szansa, aby taki stan rzeczy zmienić i pracować wygodnie na niepodpisanej aplikacji?

Jeżeli nie, to w jaki sposób podpisać aplikację, aby dało się ją zainstalować? Korzystając z Netbeansa i keytoola podpisałem aplikację, wygenerowałem też certyfikat i zainstalowałem na telefonie. Ale mimo to, aplikacja nie chce się zainstalować. Robię coś źle, czy też nie mam szans nic wywalczyć bez korzystania z certyfikatu wystawionego przez jakąś wiarygodną CA ????

Z góry dziękuję za pomoc.