Obsługa Word pilki DOC lub ODT

0

Drodzy koledzy liczę na waszą pomoc potrzebuję uzyskać dostęp do pliku Worda Microsoft .DOC lub OpenOffice .ODT z poziomu Javy. Plik do którego mam się dostać zawiera już tekst, ja w nim muszę jedynie zmienić/dopisać klika słów a następnie wydrukować go lub przerobić do PDFa. Doczytałem się że coś takiego mogę zrobić dzięki HWPF trochę informacji o tym na stronie http://poi.apache.org/hwpf/index.html. Jednak nie wiem jak to ugryźć, od której strony podejść do tego :-(

0

było ciężko klepnąć w google odf java?
http://odftoolkit.openoffice.org/
http://odftoolkit.org/
to od suna jest więc dobrze java obsługuje odf
PS. odt to nie żadne pliki oo a ogólny standard. Generalnie to są skompresowane do .zip pliki .xml , chcesz to możesz sobie z dekompresować normalnie 7-zipe,winrarem czy czego tam używasz

0

Dzięki za naprowadzenie. A jeżeli chodzi o odf java to nie wiedziałem że tego trzeba szukać ;-P

0

Niestety przejrzałem już dość dużo materiałów o odf jednak nie znalazłem nigdzie sposobu/przykładu do czytania/modyfikacji plików ODT. Jedynie co znalazłem to fajny przykład o tworzeniu pliku .ODT jednak to nie to co potrzebuje a javadoc jakoś nie przemawia do mnie :-(

0

Myślę, że odftoolkit byłby najlepszy do dokumentów z OpenOffice. Nigdy go nie używałem, ale ciężko mi uwierzyć, że nie da się edytować dokumentu. Kiedyś potrzebowałem odczytać coś z pliki odt i użyłem do tego ZipInputStream, stamtąd pobrałem xml z zawartością i odnajdowałem sobie przez XPath to, co mnie interesowało. Zapisu nie próbowałem, ale zakładam, że też by to zadziałało. Co prawda to nie jest najprostsza metoda, ale nie wymagała zapoznawania się z nowym API.

0

Zapewne da się edytować dokument za pomocą odftoolkit jednak ja nie wiem jak :-(

Nowe pytanie związane z plikami odt. Jak rozpakuje taki plik zmieniając wcześniej rozszerzenie z odt na zip i ponownie pakując go do zipa i zmieniając rozszerzenie na odt. Nie mogę pliku otworzyć wyskakuje mi komunikat że plik jest uszkodzony. Czemu tak jest coś źle robię?

0

Jak sądzicie dlaczego tak się dzieje czy pliki .odt są jakiś specyficzny sposób pakowane?

0

Ja sadze ze nic zlego sie nie dzieje bo... u mnie dziala. Rozpakowalem, zmienilem tekst, zapakowalem. Ale moze ty zmieniles jakis plik xml w taki sposob ze juz nie byl poprawnym xml?

0

A z jakiego programu kompresującego korzystasz? Bo ja z WINRARa i przed chwilą spróbowałem jeszcze raz i nie udało się dostałem info że plik jest uszkodzony. A robię tak zmieniam rozszerzenie pliku przyklad.odt na przyklad.zip rozpakowuje usuwam plik przyklad.zip pakuje ponownie do zipa zmieniam rozszerzenie i dostaje komunikat ze plik jest uszkodzony czy naprawić go jaki filtr wybrać.

0

Pod windowsem robilem to 7zip, a pod linuksem jakimstam domyslnym gnomowym pakerem.

0

Niestety u mnie nie działa może coś źle robię :-(

0

Problem rozwiązany wiem czemu miałem problemy z plikiem po spakowaniu gdy go pakowałem tworzył mi się w nim folder a dopiero w nim pliki XML. :-)

0

Mógłby mi ktoś zaprezentować jak się używa hwpf? przekazanie jakiegoś tekstu z javy lub jakiś link gdzie są przykłady używania hwpf.Bo za bardzo nie wiem jak sie za to zabrać

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1