[glassfish + jsp] deploy

0

Stworzyłem sobie całkiem prostą aplikacyjkę, banalną wręcz bo się uczę. Zawiera 1 servlet i 1 stronę jsp. Stworzyłem war zdeployowałem na serwerze glassfish i wszystko działa.
Ale... przeczytałem sobie że strony jsp są przekształcane do kodu servletu i kompilowane, no i właśnie, nigdzie nie mogę znaleźć pliku .java ani .class związanego ze stroną JSP. Coś źle zrozumiałem ?

0

W momencie budowania aplikacji sieciowej (Web App), pliki JSP pozostaja bez zmian i sa dolaczane do wynikowego archiwum (.war), ktore jest umieszczane (deploy) na serwerze. W momencie zapytania klienta o konkretna strone, serwer przetwarza zawartosc pliku .jsp na kod serwletu (plik .java generowany za pomoca org.apache.jasper.JspC), kompiluje go do byte-code'u (javac) i w koncu wywoluje.
W przypadku GlassFish zawartosc tak wygenerowanych plikow mozna podejrzec w katalogu: %GLASSFISH_INSTALL%\domains\domain1\generated\jsp\j2ee-modules[mymodule]\org\apache\jsp

0

Jeżeli korzystasz np z NetBeansa to możesz podejrzeć też kod Servletu klikając prawym na plik JSP
i tam jest opcja w stylu Show Servlet Source czy coś takiego nie pamiętam dokładnie. Podejrzewam że
innych IDE też jest podobna opcja.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1