[NetBeans]+[JSF]+[Glasfish] - problem z odświeżaniem stron

0

Witam.
Piszę proste strony w JSF pod NetBeansem. Strony uruchamiam na serwerze GlasFish-a V2 zintegrowanym z NB. Bawię się z podstawową nawigacją i mam pewien problem. Strona nie zawsze się ładuje (biała/pusta strona).
Przykładowe sytuacje

  1. Strona startowa ma static text, input, combo, button, label x2 i nic więcej. Daję F6, otwiera się przeglądarka i widzę białą kartkę. Dopiero po przeładowaniu strona się pojawia.
  2. formularz, który przesyła dane na następną stronę przez SessionBean. Klikam buttona -> przechodzę na tą drugą stronę i biała kartka...
  3. Strona ma buttona i input. Button zwraca null, więc tylko przeładowuje stronę. Czasem jak kliknę buttona, to po przeładowaniu pojawia się... oczywiście biała kartka i znów ratuje mnie tylko F5.

Pojawianie się pustej strony jest zjawiskiem losowym - nie pojawia się za każdym razem, ale bardzo często.

O co chodzi? Czy to wina serwera, czy JSF? Jak temu zaradzić?

Przy okazji - jak uruchomić GlasFisha bez NetBeansa? Jak juz skończę aplikację, to będę musiał mieć na serwerze uruchomioną bazę danych i serwer www a IDE jest mi zbędne. Chciałbym zostać przy tym GlasFishu, bo tam juz ta aplikacja będzie z-deploy-owana.

0

Podrzuć kody tych stron i plików java to coś poradzimy :)

0

Może tworzysz jakiś obiekt od którego uzależnione jest wyświetlenie i na początku go nie ma potem znów jest niszczony z jakiegoś powodu i tak w kółko.

A co do "uruchomienia GlassFisha" to

[ściezka do glassfisha][/\]bin[/\]asadmin start-domain
np
/opt/glassfishV2/bin/asadmin start-domain

Nie wiem jak to dokładnie wygląda pod windowsem ale zapewne
będzie asadmin.exe no i oczywiście trzeba uważać na slash'e i backslash'e.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1