Aplikacja Java SE -> JavaFX

0

Wiatam
Zainteresowałem się rano dziś javaFX, daje ciekawe możliwości graficzno estetyczne [green]
Pytanie tylko do tych którzy zetknęli się z tą technologią czy jest to język-skrypt zupełnie różny gramatycznie od java, i nie da się w prosty sposób przenieść napisanych już programów i class do javyFX tak żeby jedynie GUI upiększyć nie zaś zmieniać funkcjonalność ?

Proszę o wasze opinie :-)

0

W JavaFX możesz używać obiektów Java. Zatem jedyne co trzeba przenieść to część GUI.

Zapraszam 14 kwietnia do Warszawy na wydział Matematyki UW na spotkanie Warszawa JUG. Będę mówił o JavaFX

0

NO właśnie tak czytałem, zatem warto się tym zainteresować, bo Swing nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli zależy nam na estetyce :P
W takim razie zabieram się do nauki :-)

0

No nie do końca. Jeżeli rozwijasz aplikację JavaFX Desktop to musisz wiedzieć, ze standardowe komponenty to właśnie komponenty Swing.

0

Ale wciąż mam możliwość stworzenia ciekawych graficznie aplikacji ?
Nie rozumiem za bardzo czy ta technologia jest kierowana typowo dla stron www, coś jak aplet czy też dla aplikacji nie zależnych ?

Konkurencja dla ME, no całkiem ciekawie się zapowiada, hmm ciężko o bardziej rozbudowane przykłady, może ktoś posiada jakieś linki, całkiem ciekawe to FX!

Podam co znalazłem może ktoś będzie szukać:
http://java.sun.com/javafx/1/tutorials/core/getStarted/
Jest to tutor dla zielonych bardzo przyjemny.
Oraz stronka wiki o JavaFX http://jfx.wikia.com/wiki/Tutorials ;-)

0

Z zalozenia javafx ma to byc konkurencja dla Flexa i SilverLighta czyli bogate aplikacje internetowe, czyt www. Jest to raczej wielki niewypal sun, mozna mozna do takiego wniosku dojsc ogladajac dema ktore pokazuje sun w wersji 1.0 i porownujac np z tym co prezentuje flex.

0

@luser, tyle tylko, że flex ma już wersję 3.0, a FX jest na rynku od grudnia 2008. Daj nam trochę czasu :) Zrobi się biblioteki i narzędzia.

@Tryllion, generalnie jest "multiplatform". Na 4Developers przedstawiłem prezentacje o FX na desktopie w trybie pełnego ekranu. Jednocześnie jako przykład odpaliłem tą samą prezentację na komórce. Target docelowy to niby RIA, ale i na ME jak i na Java TV (ekrany reklamowe) też da się pisać.
Co do linków to na blogu pisze o FX czasami ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1