walidacja XML przy pomocy XSLT ????????

0

Witam

Mam głupi problem i od paru dni nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi:

mam plik XML
mam plik XSL

nie mam pliku XSD

jak zwalidować mój XML przy pomocy XSL [???] (w Javie....... lub gdziekolwiek chociaż;/ )?
HELP!

M.

0

XSLT służy do przerobienia XML na inny XML (albo HTML albo TXT albo cokolwiek innego), nie ma nic do poprawności dokumentu.

0

No właśnie :-/ .

Jednak na stronie z której pobrałam ten plik (http://www.openmath.org/software/validate.html) pisze z grubsza

"arkusz XSLT do walidacji XML", nawet plik nazywa się "omvalidation.xsl".

To jest jedyne co mam, i muszę znaleźć jakiś sposób na tą walidację przy pomocy tego pliku :-/ ahhhh :-[

0

NA tej stronie masz napisane:

XSLT stylesheet for converting Content MathML to OpenMath.

A collection of XSLT stylesheets for converting between OpenMath and OMDoc, OMDoc and MathML etc.

Czyli jak już Ci wcześniej powiedziano, XSLT służy do transformacji między różnymi typami dokumentów, a nie do walidacji XMLa.

A form allowing on-line validation of OpenMath Fragments contained within XML documents, using XSLT.

Jeśli sugerujesz się tym, to moim zdaniem tu jest napisane, że ten formularz został stworzony przez transformatę XSLT, a nie że dokument XSLT pozwala na walidację;)

Co do pytania w temacie - nie da się, wygeneruj sobie schemę XSD z XMLa (lub napisz ją od początku) i wtedy zwaliduj. Możesz jeszcze walidować dokument XML przy pomocy DTD. Ale na pewno nie XSLT ani XSL.

0

Skoro masz napisane jakiego typu dokument ma być przekształcany przez XSLT, to chyba nie ma żadnego problemu znaleźć schemat XSD do tego dokumentu. Być może adres schematu pokrywa się nawet z przestrzenią nazw, więc wystarczy tylko przeczytać skąd pobrać.

0

hej

te pliki xml są takie skomplikowane że nawet nie mam ochoty myśleć o samodzielnym pisaniu xsd, to jest format xml do zapisu wszelkich obiektów matematycznych..

jeśli chodzi o to że ten plik xsl nie potrafi walidować, to pobrałam jakiś program z interfejsem do transformacji xslt, i wynikiem takiej transformacji xmla przez ten plik xsl jest tekst w stylu "The file is correct", albo lista błędów w przypadku gdy xml ma błędy. Czyli chyba służy to do walidowania :-P, choć dziwnie to wygląda....

rsiatka, jak mogę wygenerować xsd z xmla? Jakieś narzędzie?

M.

0

Na pewno taką opcję ma Altova XMLSpy, ale to nie jest narzędzie darmowe (ma pełną funkcjonalność na 30 dni).

Nie wiem czy takiej opcji nie zawierał też OxygenXML.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1